Labe aréna > Výstava - Primátorky objektivem Jiřího Koliše.

Výstava - Primátorky objektivem Jiřího Koliše.

30.5.2007

U příležitosti letošního 94.ročníku Primátorek byla v pasáži Černá růže 29.května zahájena výstava fotografií sportovního fotografa Jiřího Koliše z prostředí nejznámějších veslařských závodů u nás. Vernisáž zahájil předseda ČVS Jiří Kejval, který přivítal představitele ČOV Jiřího Kynose, zástupce pražských veslařských klubů, organizátory Primátorek. Výstava, která je zároveň pozvánkou na letošní Primátorky - ZENTIVA, potrvá do 10.června 2007.
Po skončení výstavy v pasáži Černá růže v Praze budou fotografie umístěny ve Sportcentru v Račicích.

Jiří Koliš byl dlouhou dobu fotoreportérem časopisu Stadion, studoval na katedře umělecké fotografie FAMU, od počátku 90 let je volným fotografem. Často se věnuje fotoreportážím z prostředí veslařského sportu. Sám o svém vztahu k veslování píše na svých internetových stránkách: „ Veslování fotím rád. Už jen to, že snad žádný veslař na světě si nehraje na nějakou primadonu, by mohlo k mé spokojenosti skoro stačit. Ale navíc se (zatím) tenhle sport neprovozuje v žádné hale s nepříliš dobrým světlem. Často při veslařských regatách svítí sluníčko, nad vodní hladinou létají labutě a kachny a žádný nespokojený divák na mě neleje pivo. A je skvělé být na jakémkoliv mistrovství světa jako jediný český fotograf. Párkrát se mi to právě při veslování přihodilo.“


    94.ročník Primátorek-ZENTIVA se letos uskuteční 9.a 10.června s cílem mezi Železničním a Palackého mostem na 1.pražské pláži na Smíchově. Rozjížďky začínají v sobotu 9.6. od 11 hodin a finálové jízdy začínají v neděli 10.6. v 10:20 hodin. Start hlavního závodu- mužských osem o Primátorský štít je ve 12 hodin.
Finálové závody vysílá  10.6.od 11:30 Česká televize na programu ČT4 Sport.

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL