Labe aréna > Vlajky FISA a ČR nad kanálem v Račicích.

Vlajky FISA a ČR nad kanálem v Račicích.

23.7.2009

Včera večer bylo ve Sportcentru Račice slavnostně zahájeno Mistrovství světa veslařů do 23 let. Defilé vlajkonošů všech 56 zúčastněných zemí předcházelo zahajovací představení mažoretek z nedalekého Štětí. Závodníci, nesoucí vlajky, byli bouřlivě vítáni členy svých výprav z plně obsazené tribuny.

Vztyčení české vlajky doprovázela hymna ČR, po které následovalo dynamické vystoupení mistrů světa v akrobatickém Rock and Rolu z let 200l-2 Romana a Kateřiny Kolbových a jejich partnerů, mistrů ČR Petra Haidingera a Christiny Becisové.

Originální byl příijezd rozvinuté vlajky Mezinárodní veslařské federace - FISA na palubě kataramánu v doprovodu pětice mladých skifařů.

Oficiálně mistrovství zahájili a všechny účastníky pozdravili předseda ČVS Jiří Kejval, starosta Račic Jaromír Maleček a členka exekutivy FISA Trilia Smith.

Ve středu večer hlásilo Akreditační centrum, že registrovalo 857 závodníků z 56 zemí, které provází 218 trenérů a další doprovod. Samotné závody – 61 rozjížděk, opravné jízdy, semifinále a finálové jízdy rozhoduje 21 členů mezinárodní JURY a 50 našich rozhodčích. Technické, organizační zázemí zajišťuje více než 200 dobrovolníků.

Do včerejška se akreditovalo 40 zahraničních novinářů a fotografů.

Dnes, za slunečného počasí závodníci absolvují rozjížďky, zítra jsou na programu opravné jízdy, v sobotu semifinále a v neděli od 9:30 vyvrcholí MS U23 finálovými jízdami.

Naše největší želízka na skifu Jitka Antošová dnes svou rozjížďku vyhrála, postupuje do semifinále a Ondřej Lůžek – skif LV byl druhý a postupuje přímo do čtvrtfinále. Příjemně překvapil dvojskif Jiří Vaněk, Jiří Zejda vítězstvím ve své rozjížďce a postupuje přímo do semifinále.

Ostatní naše lod, mMuži: skif; dvojskif lLV; čtyřka bez ; čtyřka bez LV; párová čtyřka LV a ženy- skif LV; čtyřka bez, budou zítra bojovat v opravných jízdách.

 

 

DM

Foto Jiří Koliš

 

 

 

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL