Labe aréna > V Račicích pršelo a udělovaly se první medaile.

V Račicích pršelo a udělovaly se první medaile.

7.8.2010

Čtvrtý den MSJ v Račicích se slavnostně předávaly medaile již v pěti disciplinách. České barvy hájila ve finále osma juniorek a překvapila pátým místem, když porazila favorizovanější Rusky. Jakub Podrazil obsadil v semifinále druhé místo za loňským vítězem Felixem Bachem a postoupil do zítřejšího finále. Na závěr nedělního programu pojedou ve finále i naše juniorská osma.

Zoom gallery

Nejúspěšnější v dnešních finalových závodech byli Rumuni, kdy juniorky získaly zlatou medaili na dvojce bez a junioři byli první na čtyřce bez. Reprezentantky Německa zvítězily na párové čtyřce, děvčata z Nového Zélandu byla nejúspěšnější na čtyřce bez. Vyvrcholením dnešního programu bylo finále osem juniorek, které vyhrála osma Velké Británie před lodí USA a Německa.

K Zoom gallery dnešním výsledkům našich juniorských reprezentantů řekl ústřední trenér mládeže Michal Vabroušek: „ Nejvíce mě, ale i další příznivce našeho veslování překvapilo výborné páté místo děvčat na osmě. Lepšily se závod od závodu. Jakub Podrazil jasným postupem do finále potvrdil své medailové ambice. Velmi dobré je vítězství našich juniorů na čtyřce bez ve finále B. Dvojka bez juniorek a dívčí čtyřka bez obsadily v B finále shodně třetí místa.“

Kompletní výsledky najdete na www.worldrowing.com.

Všechny dnešní jízdy, kterých bylo 32, se jely za silného deště, který spottovní úroveň závodů neovlivnil.

Přes nepřízeň počasí bylo na tribunách hodně diváků, vyzbrojených deštníky, pláštěnkami, ale i termoskami a kelímky s čajem, horkou kávou i grogem. Hlasité povzbuzování provázelo všechny jízdy. Ztíženou práci měli již druhým dnem rozhodčí, zejména ti na doprovodných člunech. Nikdo nezáviděl novinářům - fotografům na startu, podél trati i v cíli.

Zítřejší program začíná v 10 hodin, dopoledne se jedou finále E – B, ve 13:00 začíná program deseti finálových jízd s vyvrcholením „královskou disciplinou“ juniorských osem.

Celý finálový pořad přenáší v přímém přenosu Česká televize na programu ČT4 Sport od 13 do 15 hodin.

A meteorologové předpovídají na neděli příznivější počasí !!!

Foto jiří Koliš

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL