Labe aréna > Tisková konference k MS juniorů v kanoistice 2007 v Račicích

Tisková konference k MS juniorů v kanoistice 2007 v Račicích

21.5.2007

Tiskové konference o MSJ v rychlostní kanoistice 2007, které se uskuteční ve Sportareálu Račice ve dnech 27.7. - 29.7.2007, se zúčastnil i místopředseda vlády ČR a senátor RNDr. Alexandr Vondra, který nad světovým šampionátem převzal záštitu.

Vicepremiér, který je senátorem za volební obvod č.29 ( Roudnicko, Litoměřicko, Slánsko), informoval novináře m.j. o tom, že račický kanál je unikátním sportovním zařízením, známý mezi vodáckými sportovci nejen v Evropě. O tom svědčí zde pořádané vrcholné světové a evropské soutěže, ale výborné prostředí využívají pro trénink přední veslaři a kanoisté z celého světa.

Dále uvedl „Proto vítám, že se zde letos uskuteční Mistrovství světa juniorů v kanoistice, v dalších letech i MSJ a U23 veslařů a Mistrovtsví světa dračích lodí. Veslování a kanoistika jsou tradiční sporty, které i v minulosti šířily dobré jméno československého a českého sportu ve světě a prostředí vodáckého centra v Račicích je jednou z podmínek jejich úspěšného pokračování. Samozřejmě, že je třeba Sportcentrum v Račicích dále modernizovat, dobudovat.

Vždyť se s ním počítá i v případě kandidatury OH v Praze jako se sportovištěm právě pro veslování a rychlostní kanoistiku. A jsem plně pro širší využití zdejšího areálu pro rekraci našich obyvatel i zahraničních turistů.“

V odpovědích novinářům reagoval i na dotaz o snahy některých firem rozšířit težbu štěrkopísku v okolí kanálu. Senátor Vondra řekl, že Račice patří mezi pět nejlepších sportovních kanálů na světě a jsou i jedinečným rekreačním centrem uprostřed Čech. Proto musí být uchráněny necitlivým průmyslovým zásahům. Záštitu nad MSJ přijal i hejtman Ústeckého kraje Ing. Jiří Šulc.

V další části tiskovky informovali předseda organizačního výboru MSJ 2007 Jan Boháč a manažer Zdeněk Pecka o stavu příprav na světový juniorský šampionát. Zatím se přihlásilo 40 zemí a téměř 700 účastníků. Největší výpravy budou z Maďarska, Německa, Polska a Ruska.

Bude se závodit v 17 disciplinách na tratích 500 a 1000 metrů.

Ubytování bude zajištěno v hotelích v nejbližším okolí – Roudnice, Mělník, Litoměřice, Štětí, Hošťka.

Zahájení MSJ bude ve čtvrtek 26.7. v 18.00hodin , finále na 1000metrů v sobotu 28.7 od 14.00 hodin a fináole na 500 metrů v neděli 29.7. od 14hodin.

O nominaci české reprezentace se rozhodne na základě 2.nominačního závodu v rčicích 23 a 24. června 2006.

D. Macháček

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL