Labe aréna > Pozvánka na světový pohár kanoistů

Pozvánka na světový pohár kanoistů

7.5.2009

V pondělí 4.5.2009 se uskutečnila tisková konference ke Světovému poháru kanoistů 2009: Sportcentrum Račice hostí od pátku 8. do neděle 10. května, úvodní závod Světového poháru kanoistů 2009. Kvalitní zázemí připravil pro účastníky světové kanoistické soutěže pořadatel akce, kterým je ICF, Český svaz kanoistů a Sportcentrum Račice, a.s.. Soutěž je pořádána pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové.

Světový pohár 2009 bude hostit špičkové sportovce z celého světa. Prozatím je přihlášeno přes 293 závodníků, z 28 zemí světa . Návštěvníci budou mít možnost na vlastní oči vidět v akci držitele světových a evropských titulů, olympijské vítěze i medailisty.

Pořádající Česká republika a reprezentační trenér Martin Doktor již mají také jasno v jmenovitých nominacích. Na startu se objeví 39 závodníků, z nichž někteří již mají za sebou medailová umístění na světovém poháru v loňském roce, jiní i starty na posledních Olympijských hrách.

Rychlostní kanoisté mají za sebou tvrdou tréninkovou přípravu, která částečně a pouze pro některé z nich probíhala v jihozápadní části USA, v Chuala Vista. Příprava byla intenzivní, proložena atraktivním tréninkovým programem. Martin Doktor v roli trenéra předával reprezentantům své zkušenosti a zbývá věřit, že je plně využijí. Pro řadu z nich se jedná o přechod z juniorské do seniorské kategorie.

Program

Světový pohár startuje v pátek v 9.00 hodin rozjížďkami na kilometrové trati, v odpoledním čase se pojedou rozjížďky na 500 m, a semifinálové jízdy na 1000 metrů. Sobota a neděle bude patřit bojům v semifinálových a finálových jízdách mužů a žen ve všech kategoriích..

V sobotu 9.5. uvidí semifinálové jízdy od 9.00 a finálové jízdy na trati 1000 m začínají v 15 hodin závodem kajakářů a pokračují v nepřetržitém sledu do 17 hodin.

Neděle 10.5. pak nabídne finálové soutěže ve sprintu na 500 m a závodu na 5000 m a to již od 10 hodin.

Zabezpečení soutěže

Nápor soutěžících znamená i nápor na ubytovací kapacity, závodníci budou ubytováni v hotelích ve Štětí, v nedaleké Hoštce, Litoměřicích, Roudnici nad Labem nebo v Mělníku. Zajištěna je pravidelná linková doprava z hotelů na závodiště a zpět, pitný režim během závodních dnů a všechny další služby potřebné ke spokojenému průběhu závodů.

Informace pro diváky a návštěvníky

Areál v Račicích prošel v uplynulých letech výraznou rekonstrukcí, která přinese zpříjemnění pobytu a poskytne kvalitní zázemí soutěžícím.

Vylepšení areálu uvítají i návštěvníci, kteří ocení položení nového asfaltového povrchu na vozovce kolem kanálu. V průběhu závodů bude postaráno i o občerstvení, které bude k dispozici u cílové věže a v přilehlých stáncích. V době konání Světového poháru je pro diváky vstup na závodiště zdarma.

Světový pohár v přenosech České televize

Semifinálové a vybrané finálové jízdy, které se pojedou v sobotu a a neděli , bude přímým přenosem vysílat Česká televize na sportovním programu ČT 4 Sport a to v následujících časech:

sobota 9.5. 8:55 - 10:30 semifinále 500m

14:35 - 16:50 finále 1000m

neděle 10.5. 9:15 - 11:30 finále 500m

Podrobný časový program Světového poháru a výsledky najdete on-line na www.wc2009racice.com

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL