Labe aréna > Sportareál patřil evropským kanoistům.

Sportareál patřil evropským kanoistům.

11.7.2006

V prvním červencovém týdnu se uskutečnilo ve Sportareálu Račice Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice. Závodů se zúčastnilo 750 závodníků z 35 zemí a jejich doprovody. Jednotlivé soutěže sledovalo více než 5 000 diváků, z toho nedělní finálové jízdy na 500 a 200 metrů téměř 2 500 diváků z ČR i ze zahraničí.
Nejpočetnější výpravy fanoušků přijely z Maďarska, Německa, Polska a Slovenska. Na ME se akreditovalo 60 novinářů z ČR i ze zahraničí. Česká televize vysílala ze všech semifinálových a finálových soutěží přímé přenosy, které vysílaly i stanice Eurosport, TV v Maďarsku, Španělsku a Polsku.

Mezi čestnými hosty evropského šampionátu byli hejtman Ústeckého kraje Ing. Jiří Šulc, nový primátor Ústí nad Labem Jan Kubata, senátor za okres Litoměřice Zdeněk Bárta, poslanci parlamentu ČR Pavel Ploc, Josef Šenfeld, předseda Českého olympijského výboru MUDr. Milan Jirásek, předseda ČSTV Ing. Vladimír Srb, místopředseda ČOV Jiří Zedníček, velitel Dukly Praha plk. Jaroslav Priščák, ředitel povodí Labe Ing. Jiří Zídek, ředitel odboru sportu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Rázl a představitelé firem a institucí, které organizaci ME podpořily.

Poděkování za výborné podmínky vytvořené vrcholné evropské soutěži ve Sportareálu Račice vyslovil jak prezident Evropské kanoistické asociace Albert Woods, tak i všechny zúčastněné výpravy sportovců.
Příští ME v rychlostní kanoistice v 2007 se bude konat ve Španělsku.

Výsledky závodů

Fotografie z ME

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL