Labe aréna > S novináři o Sportcentru Račice a veslařích.

S novináři o Sportcentru Račice a veslařích.

5.4.2007

Na tiskové konferenci, která se konala 4.dubna 2007 v Praze, informoval předseda ČVS Jiří Kejval a další představitelé svazu o letošní sezóně veslařské reprezentace, přípravách 94. ročníku Primátorek ZENTIVA a dalším rozvoji Sportcentra Račice.
V té souvislosti Zdeněk Pecka, ředitel Sportcentra Račice ihovořil o současnosti i budoucnosti centra, kde se v letošním roce uskuteční Mistrovství světa juniorů v rychlostní kanoistice ( 27. - 29. červenec 2007 ) a řada domácích vrcholových soutěží veslařů, kánoistů i závody dračích lodí.


Veslaři do 23 let budou v roce 2009 bojovat v Račicích o tituly mistrů světa a v roce 2010 se na kanále v v Račicích uskuteční Mistrovství světa ve veslování juniorů a Mistrovství světa Dračích lodí.
Areál sportovního centra Račice bude v případě kandidatury Prahy na uspořádání OH v roce 2016 nebo 2020 olympijským závodištěm pro veslování a kanoistiku. Podmínkou MOV pro veslování je nutnost poskytnout minimálně 10 000 míst pro diváky k sezení.

Reprezentační trenér Přemysl Panuška prezentoval program čeké veslařské reprezentace, který letos vyvrcholí účastí na Mistrovství světa v Mnichově a ve Světovém poháru - Otensheim , Amsterdam a Luzern Letošní MS bude zároveň kvalifikací pro účast na Olympijských hrách v Pekingu 2008. Soutěže na MS v Mnichově a Světového poháru bude i letos přenášet Česká televize.
Nově obnovenou vrcholnou soutěží pro Evropské veslaře bude v září Mistrovství Evropy v Polské Poznani. Tři reprezentační posádky se zúčastní Juniorského MS na olympijských tratích v Pekingu . Ve Skotském Stracklyde budou bojovat na Mistrovství světa U 23 čtyři lodě s našimi reprezentanty do 23 let..

94. ročnílku Zentiva Primátorek ZENTIVA se uskuteční 9. a 10.června 2007. Bude vyjímečný účastí nejlepší osmiveslice z loňského mistrovství světa – osmy Německa. Organizační výbor vypsal pro vítěze mimořádnou prémii ve výši 5000 Euro. Hlavní závod mužských osmiveslic bude přenášet Česká televize. Technickým pořadatelem je letos VK Smíchov, který letos oslaví 80 let od svého založení.

Více informací na www.veslo.cz

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL