Labe aréna > Rychlostní kanoisté do boje o tituly i nominace

Rychlostní kanoisté do boje o tituly i nominace

30.7.2015

Anna Kožíšková (Foto Barbora Žehanová)Anna Kožíšková (Foto Barbora Žehanová)
Anna Kožíšková (Foto Barbora Žehanová)

O domácí tituly, o místa v nominaci pro světový šampionát dospělých či mistrovství Evropy juniorů a do 23 let se bude od pátku 31. července do neděle 2. srpna závodit na mistrovství republiky rychlostních kanoistů v Račicích.

S výjimkou mistra světa na singlkajaku Josefa Dostála, který má na této trati nominaci pro Milán jistou a dal přednost volnu před nadcházejícím soustředěním v Kadani, se na kilometrové trati představí kompletní špička včetně šampionů ze čtyřkajaku Daniela Havla, Lukáše Trefila, Jana Štěrby nebo vicemistrů světa do 23 let na deblkajaku Jakuba Špicara a Jakuba Zavřela.

Kilometrový závod bude hrát roli i v tom, kdo se vedle této šestice představí v Miláně na neolympijské pětistovce. „Nominovaný reprezentant totiž bude částečně také náhradníkem do disciplín na kilometru,“ vysvětlil reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Z olympijských disciplín je pro Milán mezi muži volná už pouze dvoustovka singlkanoistů. V kategorii žen zbývá nominovat také pouze jednu závodnici, kdy by Anna Kožíšková měla potvrdit svou pozici ve čtyřkajaku s Andreou Havlovou, Janou Šebestovou a Michaelou Mlezivovou, který také nebude chybět na startu šampionátu.

Elitní závodníci budou v Račicích startovat tréninkově. Kanoista Martin Fuksa se předvede domácímu publiku na pětistovce, deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák pojedou kilometr i poloviční trať, kajakáři Havel se Štěrbou, Špicar se Zavřelem i Lukáš Trefil mají v plánu vedle individuálního kilometru také pětistovku na deblkajaku.

(Zdroj Kanoe.cz)

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL