Rybolov

V našem areálu nelze zakoupit místní hostovačky. Obraťte se prosím na Český rybářský svaz.

 

www.rybsvaz.cz

Od roku 1998 se každým rokem v areálu pořádají rybářské závody v LOVU RYB UDICÍ, tzv. plavaná. V roce 1999 se zde uskutečnilo Mistrovství světa v této disciplíně za hojné účasti družstev z celého světa, nechceme opomenout účast světových špiček z Itálie a Německa a samozřejmě i domácího družstva, které bylo velmi úspěšné. Tradice plavané je zachována pořádáním Račického poháru.

Od roku 2002 vody kanálu má v pronájmu Český rybářský svaz, kanál se otevřel široké rybářské veřejnosti. Platí zde český rybářský řád a níže uvedený popis revíru.


POPIS REVÍRU č.441 501

Veslařský kanál Račice 50 ha. Voda mimopstruhová

Revír tvoří veslařský kanál v k.ú. Račice. Na revíru platí celorepublikové, celosvazové a místní roční mimopstruhové povolenky. Výkon rybářského práva se řídí jednotným rybářským řádem vydaným radou ČRS. Lov ryb je povolen pouze z ostrova a z části břehů ohraničených kolmými průměty konců ostrova na bližší břeh pevniny - označeno tabulemi.

Na revíru platí zákaz lovu z loděk, zákaz brodění, dále pak zákaz lovu ze zařízení sloužících pro potřeby pořádání závodů veslařů a kanoistů a pro potřeby sportovních tréninků na kanále. Do areálu platí přísný zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Případný vjezd je možný pouze při rybářských závodech. V celém objektu platí zákaz stanování a zákaz rozdělávání ohňů.

Lovící je povinen se řídit pokyny zaměstnanců Sportcentra Račice a. s. . Na revíru platí zákaz lovu ryb při závodech veslařů a kanoistů (viz termínová listina). Lovící je povinen udržovat v objektu pořádek a dále platí zákaz jakékoli manipulace s kameny na břehových partiích. Lov je povolen od 6.00 hodin do 22.00 hodin letního času, od 8.00 hodin do 18.00 hodin zimního času.

Porušení výše uvedených pravidel bude posuzováno jako závažný přestupek proti rybářskému řádu. Celorepubliková, celostátní a místní roční povolenka platí současně i jako vstupenka do areálu veslařského kanálu pro potřeby rybářského práva. Případný doprovod je povinen si zakoupit vstupenku.

Rada ČRS

1.10.2009 Zákaz vjezdu

Vjezd automobilů do areálu je z důvodu vystavení cyklostezky přísně zákázán. Tento zákaz platí i pro rybáře!! více

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL