Labe aréna > Premiér přivezl do Račic zprávu o schválení dotace 80 miliónů Kč

Premiér přivezl do Račic zprávu o schválení dotace 80 miliónů Kč

3.10.2016

Návštěva premiéra (Foto Zdeněk Paroulek)Návštěva premiéra (Foto Zdeněk Paroulek)
Návštěva premiéra (Foto Zdeněk Paroulek)

Premiér Bohuslav Sobotka přivezl na svou návštěvu staveniště nové loděnice Klubu vodních sportů ve Štětí a přestavovaného areálu Labe arény Račice potěšující zprávu. Na výstavbu v Račicích byla schválena státní dotace ve výši 80 miliónů Kč.

Předseda Českého veslařského svazu a Národního olympijského centra vodních sportů Dušan Macháček uvedl: „O dotaci na výstavbu v Račicích jsme požádali už v lednu letošního roku. Vše muselo proběhnout celým soukolím schvalovacích procesů a různých vyjádření. Nyní nám pan premiér oficiálně oznámil, že finální dokument, na základě něhož nám přijdou peníze, byl již podepsán. Částka bude směřovat na několikero akcí. Především je to rekonstrukce staré loděnice, kompletně nový gastroprovoz v obou patrech, dále rekonstrukce tribuny, tj. zázemí pro diváky, a třetí nejnáročnější akcí je výstavba ubytovny v cílovišti. Drobnějšími akcemi jsou oprava mostu, nová trafostanice, posílení wi-fi signálu nebo modernizace ozvučení.“

Spolu s Dušanem Macháčkem premiéra po obou areálech provázeli také předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a ředitel Labe arény Račice a předseda TJ KVS Štětí Michal Kurfirst. Michal Kurfirst Bohuslava Sobotku seznámil i s dalšími projekty, které mají přitáhnout děti a vůbec širší veřejnost k veslování, jako jsou veslařská akademie nebo Česko vesluje.

Součástí nové loděnice KVS ve Štětí bude unikátní veslařský a kanoistický bazén, který navrhlo špičkové pracoviště na půdě Fakulty stavební ČVUT – Vodohospodářské experimentální centrum. Právě v něm vznikl rovněž projekt dráhy pro vodní slalom v olympijském Riu, za který docent Jaroslav Pollert převzal cenu Mezinárodního olympijského výboru. Jiří Kejval při návštěvě premiéra poznamenal: „Na toto centrum jsme hodně pyšní. Vidím to tak, že v současnosti se jedná o nejlepší pracoviště svého druhu na světě. Další projekt, který se zde zrodil, se uplatní na olympiádě v Japonsku.“

Jaroslav Pollert nám k bazénu ve Štětí řekl: „Je unikátní především tím, že proudící voda v něm bude dosahovat vysokých rychlostí. Tak aby veslaři nebo kanoisti měli pocit, že jedou na venkovní vodě. Budou v něm používat stejná vesla a pádla jako venku, ne děravá, čímž se dosáhne stejného efektu. Pro zimní přípravu je to jedinečné.“ Michal Kurfirst doplnil, že obdobné zařízení v současnosti funguje pouze na univerzitě v Oklahomě.

(Text Zdeněk Paroulek)

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL