Labe aréna > Oslava veslařského sportu

Oslava veslařského sportu

8.8.2010

Slunečné počasí provázelo poslední den juniorského světového mistrovství veslařů 2010 ve Sportcentru Račice. Nejvíce, pět zlatých medailí, dvě stříbrné a tři bronzové si odvážejí reprezentanti Německa, které tak potvrdilo současné vedoucí postavení v mládežnickém veslování. V bodovém součtu umístění na druhém místě jsou Rumuni a na třetí se překvapivě posunulo Řecko.

České veslování využilo domácí prostředí k maximální účasti ve všech disciplinách. Zkušenosti ze světového mistrovství budou impulsem pro další rozvoj mládežnického veslování u nás.

Naši junioři oproti loňsku nedosáhli na medailová umístění, ale tři účasti ve finálových jízdách - skif juniorů, obě osmy a jedno vítězství čtyřky bez juniorů ve finále B, jsou dobrým výsledkem.

Výsledky našich posádek:

juniorky – osma 5. místo ve finále, čtyřka bez a dvojka bez 9. místa, párová čtyřka 10. místo, skif 14. a dvojskif 17. umístění.

junioři – skif 5. místo ve finále, osma 6. místo, dvojka bez 13.místo, čtyřka bez 7.místo, párová čtyřka 13. místo a čtyřka s kormidelníkem 10 místo, dvojskif 14. místo.

Podrobné výsledky najdete na www.worldrowing.com

Slunce a očekávané výkony mladých reprezentantů 49 zúčastněných zemí přivedly na zaplněné tribuny mnoho fanoušků veslování, mezi nimiž převažovali návštěvníci z Německa.

Značný zájem projevila i čtyřicítka novinářů, kteří využívali služeb tiskového střediska. Česká televize vysílala nedělní finálové závody v přímém přenosu na ČT 4 Sport, které spolukomentoval Václav Chalupa.

Předseda Českého veslařského svazu Jiří Kejval po skončení šampionátu nám řekl: „O organisačním i sportovním úspěchu mistrovství světa juniorů svědčí skutečnost, že prezident FISA Denis Oswald nám předal medaili - FISA MEDAILLE D´HONNEVR, jako projev ocenění vysoké úrovně račického šampionátu. Velmi kladně hodnotili celkovou úroveň MSJ i představitelé všech zúčastněných národních reprezentací.

Při té příležitosti bych rád poděkoval za výbornou a obětavou práci celému organisačnímu výboru, pořadatelům, rozhodčím, technickým spolupracovníkům a fanouškům veslování od nás i ze zahraničí, kteří zaplnili tribuny račického kanálu a vytvořili spolu se závodníky jedinečnou kulisu svátku veslařského sportu.“

K výsledkům našich mladých veslařů předseda ČVS řekl, že finálová účast našich 17 závodníků ve finále světové soutěže, je největší za dlouhou dobu a je dobrým příslibem do budoucna.

Mezi hosty na tribuně byli i ministr zdravotnictví Leoš Heger a ministr obrany Alexandr Vondra, olomoucký hejtman Martin Tesařík, předseda ČSTV Pavel Kořán, předseda ČOV Milan Jirásek a další osobnosti.

D. Macháček, sen.

Foto Jiří Koliš, DM

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL