Labe aréna > Přípravy na Mistrovství světa juniorů vrcholí

Přípravy na Mistrovství světa juniorů vrcholí

21.7.2010

Zahajovací ceremoniál veslařského mistrovství světa juniorů 2010 v Račicích je v úterý
3. srpna 2010.
K 20. červenci se na závody Mistrovství světa juniorů 2010 přihlásily juniorské reprezentace z 53 zemí v celkovém počtu 1020 závodníků a členů doprovodu.

Největší výprava přijede z Německa ( 92), z USA ( 64), Francie (59), Itálie, Rumunska, Ruska.Z afrických zemí jsou přihlášeny výpravy z Egypta, Sudánu, Tunisu, Jižní Afriky, Zimbavwe.
Již 22. července přicestují do ČR výprava z Nového Zélandu, další den ( 23.7.) závodnící z Austrálie, Peru a Tunisu.

Připravuje se pořadatelský sbor v celkovém počtu 20 dobrovolníků, z nichž většina má zkušenosti z loňského MSJ do 23 let i dalších mezinárodních akcí v Račicích. Součástí bude i 50 našich rozhodčích. Dvacet dva mezinárodních rozhodčích nominovala FISA.

Průběh MSJ budou řídit funkcionáři z FISA v počtu 30 osob. Informační systém včetně akreditace, rozlosování, průběhu závodů a výsledků bude zajišťovat 10 IT specialistů.

Přihlášeno je již několik desítek novinářů ze zahraničí, pro které bude připraveno tiskové středisko a novinářská tribuna. Prostřednictvím internetu budou moci průběh závodů a výsledky sledovat ON LINE příznivci veslování v celém světě.

Finálové boje boje juniorů bude přenášet v neděli 8.srpna v přímém přenosu Česká televize na ČT 4 Sport od 12:50 do 15:20 hodin.

Foto: Jiří Koliš

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL