Labe aréna > Antošová: Na skifu je to těžší

Antošová: Na skifu je to těžší

20.7.2009

Zkušeností ze světových šampionátů do 23 let má Jitka Antošová spoustu, čeká ji už čtvrtý, přesto bude mezi skifařkami nováčkem. Na kanále v Račicích bude mít koncem příštího týdne příležitost rozšířit svoji unikátní bilanci dvou zlatých a jedné stříbrné z této kategorie, poprvé však bude místo dvojskifu v lodi sedět sama. Po loňské olympiádě se rozešla s parťačkou Gabrielou Vařekovou, medailové ambice ji ale neopustily.
„Samozřejmě se pokusím poprat o některou z medailí, nebude to ale nic jednoduchého,“ tuší s výhledem na šampionát, který od čtvrtka do neděle budou hostit Račice.

Medailové konkurentky má dobře zmapované. „Na Světovém poháru v Lucernu jela ve finále Norka, obhájit zlato bude chtít Němka. Podle trenéra je tam ještě tak pět dobrých lodí,“ říká svěřenkyně Josefa Lukše ze Slavie. Tuší, že ji čeká náročnější úkol než v minulých letech. „Na dvojskif se musejí sejít dva dobří veslaři, u skifu se může kdykoliv někdo objevit. Takže to bude těžší,“ řekla v rozhovoru pro páteční deník Právo.

Velkou změnu ale pro ni letošní přechod na skif neznamenal. „Stejně jsme na nich trénovaly každé jaro, když Gabča byla v Olomouci a já v Děčíně. Jen ta sezóna je trochu delší, člověk pořád sedí na skifu,“ přemítá. „Ale mně to nevadí, já na skifu jezdím ráda,“ zdůrazňuje.

Do Račic je to kousek z Děčína, odkud pochází, v hledišti tak Antošová bude mít početný fan club. „Dorazí široká rodina a ještě možná někdo ze školy v Praze. Ale nevím, kolik lidí, ani se tím nechci moc rozptylovat,“ říká studentka oboru architektura, stavitelství. Právě zkouškám na stavební fakultě musela trochu podřídit přípravu. „Ale všechny jsem zvládla, jen jedna zůstala na září. Během zkouškového období to byly spíš udržovací tréninky, až pak začala příprava naplno,“ popisuje.

Letos spadá do kategorie do 23 let naposledy, za rok už bude muset bojovat o místa na velkých akcích s českou jedničkou Knapkovou. Nebo opět změní loď? „Nějaká možnost by byla, ale já jsem zvyklá řešit všechno na poslední chvíli,“ nechce Antošová spekulovat.

Michal Osoba,

deník Právo

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL