Labe aréna > Naši junioři se připravují na MSJ 2010 v Račicích

Naši junioři se připravují na MSJ 2010 v Račicích

24.6.2010

O přípravách našich juniorských posádek na blížící se Mistrovství světa juniorů 2010, které pořádáme ve Sportcentru Račice od 4.do 8. srpna 2010, jsme hovořili s Michalem Vavrouškem, ústředním trenérem mládeže ČVS.

Kolik našich juniorů a juniorek se připravuje na MSJ 2010. Které kluby a oddíly jsou nejvíce zastoupeny?
Momentálně je v širším reprezentačním  výběru zhruba 70  veslařů od 15 do 18 let a pro MSJ plánujeme obsadit maximální množství disciplín tj. 13 kategorií (tj 49 závodníků + cca 10 trenérů). Nejvyšší počet závodníků patrně dodá ČVK Praha, ale celkově jsou zastoupeny skoro všechny kluby a oddíly z celé ČR.

Kdya na základě jakých kritérií bude schválena konečná nominace a co bude rozhodovat?
Konečnou nominaci bude schvalovat Předsednictvo ČVS na návrh ÚTM po nominační dráze na čas (v Račicích 2. července 2010), kde se budou porovnávat všechny posádky, které připadají v úvahu pro start na MSJ mezi sebou a proti tabulkovým časům svých disciplín.

Od kdy a jak probíhala příprava ?
Příprava závodníků samozřejmě probíhá dlouhodobě v klubových podmínkách a za podpory financí ze systému SCM. Mimo to během května probíhaly první tréninkové kempy posádek složených ze závodníků více klubů. Společná závěrečná příprava vybraných posádek by měla vyvrcholit v místě konání MSJ na Račickém kanále od 20. července do zahájení MSJ.

Jaké máme šance na umístění?  I v porovnání s loňskými výsledky MSJ ve Francii - 2 stříbrné dvojky?  (stříbrná párová čtyřka juniorů a stříbrný dvojskif juniorek)
Oproti loňskému roku je současný reprezentační výběr bez výraznějších indivuidualit, ale při jeho relativní vyrovnanosti by mohla být šance uspět ve větších posádkách, kdy mnohdy rozhoduje sveslovanost a týmový bojovný duch. Cílem pro junirskou reprezentaci bude získat co nejvyšší počet umístění do 8. místa. Jednou z vyjimek by měla být účast skifaře Jakuba Podrazila, který se v náročné disciplíně skif pokusí opět po roce vybojovat další cenný juniorský kov (po loňském stříbru z 4x-jři).

Které veslařské země mají nejlepší výsledky na posledních MSJ ?
Stabilně nejsilnější veslařskou velmocí v juniorském měřítku jsou v posledních letech veslaři z  Německa, další skupinou jsou tradiční veslařské země Anglie, Francie, Itálie, Austrálie, Nový Záland a silné jsou každoročně evropské týmy Polska, Rumunska, Ruska, Rakouska, Bulharska atd.
Kdo z našich loňských vítězných juniorů se připravuje letos na U23 v Minsku ?
Na MS U23 se připravuje kolem 10 - 12  veslařů z loňského MSJ, ale finální nominace není ještě uzavřena. Každopádně se opory loňské juniorské reprezentace okamžitě úspěšně zařadili do týmů U23 a dokonce někteří (Lenka Antošová) získávají medailová umístěni na MS, ME a Světovém poháru.

Kteří závodníci nás budou reprezentovat Olympijské hry mládeže v Singapuru (14.- 18.8.2010)?
Juniorská reprezentace na MSJ 2009 ve francouzském Brive vybojovala svými výsledky 2 účastnická místa pro Českou Republiku pro OH mládeže Singapore 2010. Po KZ Račice, které se konaly na počátku května si jmenovitou nominaci vybojovali skifař Martin Slavík (VK Slavia Děčín) a skifařka Kristýna Fleissnerová (TJ Bohemians Praha).

Děkuji za rozhovor.

Dušan Macháček,st
Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL