Labe aréna > Na světovém šampionátu juniorů skončily rozjížďky.

Na světovém šampionátu juniorů skončily rozjížďky.

5.8.2010

Dnes se na kanále v Račicích představilo ve 40 rozjížďkách 213 lodí. Překvapivě velká byla návštěva diváků, mezi nimiž byla řada rodičů a přátel mladých závodníků zejména z Německa a dalších „veslařských zemí“. A samozřejmě na tribunách byli i veslařští fandové od nás. Přispělo k tomu i slunečné počasí.

Nejúspěšnější v rozjížďkách byly posádky z Německa – 6x, z Řecka- 5x a z Rumunska- 4x, které ve svých rozjížďkách zvítězily.

Z českých lodí, které startovaly ve všech 13 kategoriích, byl nejúspěšnější Jakub Podrazil na skifu, který ve své rozjížďce zvítězil a svým výkonem potvrdil nejvyšší ambice, aby navázal na loňskou stříbrnou medaili z MSJ ve Francii. Tři naše lodě postupují přímo do čtvrtfinále a semifinále. Deset našich posádek bude bojovat v opravných jízdách. Podrobné výsledky najdete na www.worldrowing.com

Po skončení rozjížděk jsme se zeptali předsedy organizačního výboru Jiřího Kejvala na to jak je spokojen s průběhem prvního dne šampionátu ? „ Překvapil nás zájem diváků již o rozjížďky v prvím dnu šampionátu a jsem přesvědčen, že při finále v sobotu a v neděli budou tribuny zaplněny.

Organizace závodů je bez větších problémů, zejména díky práci zkušených dobrovolných pořadatelů a oragnisátorů. Z našich závodníků mě potěšil výkon Jakuba Podrazila a věřím, že ho budou následovat i další junioři a juniorky.“

V pátek začínají opravné a čtvrtfinálové jízdy a v Račicích v 10 hodin. Vstup na zítřejší závody je opět zdarma.

Sobotní semifinálové a finálové závody začínají v 10 hodin a nedělní finálové klání již od 9:30.

 

Foto Jiří Koliš

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL