Labe aréna > MS U23 navštívilo 9 000 diváků a tisíce sledovalo přenosy v ČT

MS U23 navštívilo 9 000 diváků a tisíce sledovalo přenosy v ČT

27.7.2009

MS U23 navštívilo 9 000 diváků a tisíce sledovalo přenosy v ČT

V závěru mistrovství světa veslařů do 23 let v Račicích bylo předáno celkem 73 zlatých, stříbrných a brozových medailí. Nejvíce jich získali veslaři z Německa - celkem 15 ( 5 zl., 6 stř.a 4 br.), Nový Zéland - 4 ( 3zl,1br), Itálie - 5 ( 2 zl, 2 stř.,1 br.). Na medaile dosáhlo 22 národních reprezentací, včetně České republiky, pro kterou vybojovala zlatou Jitka Antošová.

Letošního světového šampionátu veslařů U23 se zúčastnil rekordní počet 857 závodníků z 56 zemí z Evropy, Ameriky, Asie, Afriky, Ocaeánie. Závodníky doprovázelo 200 trenérů a dalších 160 členů realizačních týmů.

Na přípravě, organizaci a samotném průběhu závodů se podílely přes tři stovky členů řídících, sportovně technických, organizačních skupin a pořadatelů již dlouho před zahájením a zejména v průběhu šampionátu.

Průběh mistrovství řídil mezinárodní štáb FISA a český Organizační výbor, 20 členů mezinárodní Jury, sbor našich 50 rozhodčích, IT specialisté ze skupiny Swisstiming.

Po celou dobu šampionátu pracovalo v areálu Sport centra více než 250 dobrovolníků, pořadatelů, techniků, záchranářů, stravovací centrum, zdravotníci,...

Zpravodajství z MS zajišťovalo 50 novinářů a kameramanů z celého světa. Nejvíce jich bylo z Německa. Česká televize odvysílala 6 hodin přímých přenosů, včetně rozhovorů se závodníky, trenéry, organizátory mistrovství.

Denně přinášely informace a rozhovory ČRO- Radiožurnál, ČTK, některé deníky, regionální stanice.

Sobotní a nedělní semifinálové a finálové jízdy sledovalo na tribunách 9 000 diváků, mezi nimi i početné výpravy fanoušků ze zahraničí, nejvíce z Německa.

Mezi návštěvníky šampionátu byli senátor Alexandr Vondra, ministr dopravy Gustáv Slamečka, předseda ČOV Milan Jirásek, primátor Ústí nad Labem Jan Kubata, náčelník gen. štábu armády ČR Vlastimil Picek, čestní členové ČVS a další oficiální hosté.

Tolik základní fakta, která ale nehovoří o tom, že usporádání vrfholné světové akce předcházela dlouhodobá příprava samotné veslařské dráhy, sportovního, sociálního, logostického zázemí ve Sportcentru v Račicích, zajištění ubytovacích kapacit, finanční a materiální zajištění, propagace akce v ČR i v zahraničí.

O tom, že Mistrovství světa do 23 let bylo nejen rekordní nejen co do účasti, sportovní úrovně, ale bylo velmi úspěšné i z hlediska organizačního zabezpečení, vytvořených kvalitních podmínek pro všech 56 národních reprezentací, práci mezinárodních organizačních štábů, svědčí uznání nejvyšších představitelů Mezinárodní veslařské federace - FISA.

Prezident FISA pan Denis Oswald v rámci Národní večeře v Kongresovém centru v Litoměřicích, za účasti představitelů všech výprav a organizátorů, srdečně poděkoval Českému veslařskému svazu,organizátorům, pořadatelům, partnerům, sponzorům za výborné podmínky a organizaci mistrovství světa U 23 v Račicích.

Ocenil, že český veslařský sport má nejen více než 125 letou úspěšnou tradici, sportovní úspěchy na světových a evropských soutěžích, ale že je schopný úspěšně, na vysoké úrovni organizovat i největší mezinárodní soutěže. vyslovil pořesvědčení, že stejně úspěšný bude v příštím roce světový šampionát juniorů, který se bude konat opět v Račicích.

Za ČVS vystoupil jeho předseda Jiří Kejval, který poděkoval organizačnímu týmu FISA za pomoc při organizaci světového šampionátu , za podporu ČVS a seznámil zahraniční účastníky večeře s tradicí i současností našeho veslařského sportu.

V rámci setkání účastníků, organizátorů mistrovství světa předala Květa Pecková jménem Českého klubu Fair play ocenění fair play Německému veslařskému svazu a německým veslařským klubům za rychlou a nezištné dodání a dopravu lodí národním týmům, kterým čtvrteční vichřice zničila v Račicích jejich závodní lodě.

Partneři mistrovství světa veslařů do 23 let:

Ústecký kraj, Město Štětí, Český klub Fair play, CzechTourism, Sportcentrum Račice, NewLine, Alpine pro, Český veslařský svaz, WORLD ROWING

 

DM, foto: Jiří Koliš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL