Labe aréna > MS juniorů v kanoistice začíná ve čtvrtek

MS juniorů v kanoistice začíná ve čtvrtek

24.7.2007

MS juniorů v kanoistice začíná ve čtvrtek

Ve čtvrtek 26.července v 17.00 hodin bude ve Sportcentru Račice slavnostně zahájeno Mistrovství světa juniorů v rychlostní kanoistice. K nejžhavějším kandidátům na přední umístění patří i česká reprezentantka Martina Víchová.


DOPÁDLUJU DO PAŘÍŽE A ZASE ZPÁTKY

Juniorská sportovkyně roku Ústeckého kraje, studentka Gymnázia Děčín, členka juniorské kanoistické reprezentace, štíhlá, dlouhonohá slečna s věčným úsměvem a jiskrami v očích, to všechno je Martina Víchová, děčínská rodačka.Má před sebou velký cíl. Zkusit si sáhnout na medaili na Mistrovství světa juniorů, které se koná tento týden v Račicích.

Jaké jsou tvé největší sportovní úspěchy?

Pokud nepočítám umístění na žebříčku českých rychlostních kanoistů, tak určitě 2. místo na Mistrovství Evropy juniorů v Athénách, 2. místo na Mistrovství světa v kanoistickém maratonu juniorů a také se mi podařilo vyhrát krátký kvadriatlon v Sedlčanech, kde bylo Mistrovství světa v krátkém kvadriatlonu

Kdo tě ke kanoistice přivedl? Před pěti lety maminka. Dříve jezdila slalom a sjezd a s tátou jsem jezdila na vodu jako turista. Děčínský oddíl mě taky trochu přilákal sám. Rozhodně mě nikdo nenutil.

Proč sis vybrala tak těžký výkonnostní sport ? Protože mám ráda když to bolí  a nedá se ošvindlovat příprava. Kdo má natrénováno má natrénováno. Baví mě možnost něco dokázat, a spousta dobrých přátel kolem mne.

Jaké jsou tvé sportovní cíle? Aby mě kanoistika bavila co nejdéle a mohla jsem se k velkým úspěchům, jako OH nebo MS dostat s úsměvem.

Láká tě účast na olympiádě v Londýně? Určitě, byla by to zajímavá příležitost, ale pokud by se to povedlo.

Máš nějaký sportovní vzor? Lance Armstrong. Je to borec.

Jak se díváš na očekávání medailového umístění na MS? No – je to velká zodpovědnost, když si uvědomím, že někdo říká, Víchová… ta by měla být na bedně, tak se s tím musím nějak poprat, aby mě to nesvazovalo. V každém případě udělám všechno pro to, abychom vyhrály.

Jaký je tvůj vztah s trenérem ? Mě trénuje Tomáš Charvát a je skvělej. Má všechno promyšlený a úplně mu věřím, svěřila bych mu i vlastní život.

Jak jde dohromady škola a vrcholový sport? Jde to zvládat, ale musím si dávat pozor abych všechno stihla a nebyly resty. Pokud se dělá sport, tak o to větší chuť mám i do učení. Ale někdy je to pěkná dřina.

Jak reagují na tvoje úspěchy spolužáci ? Mám skvělou třídu, která mě podporuje a pomáhá mi. Když dlouho chybím, vše mi vysvětlí, půjčí sešity a nejsou naštvaný, když se pořád na něco ptám.

Co je pro tebe při tréninku nejtěžší? Jarní příprava. Najížděním kilometrů, osedět si zadek, opádlovat si ruce a popasovat se s plaváním. V rámci přípravy naběhám asi 1000 km a napádluji 3000 km. To je jako kdybych dopádlovala z Prahy do Paříže a zpátky.

Jak na tebe reagují kluci? Je vidět že děláš silový sport a že nejsi křehká žena o kterou je nutné se starat . Mají respekt a dokáží se se mnou bavit jako se sobě rovným. Nedělají si ze mě legraci. Považují za poklonu, když mi řeknou jak mám velký záda nebo ruce, ale protože jsem holka, tak mě to někdy štve. Ale pokud se chce člověk udělat něžným, křehkým a elegantním, tak to jde i takhle.

Co by ti teď před šampionátem udělalo radost? Velkou radost budu mít když přijede do Račic fandit hodně lidí. Bude tam skvělá atmosféra. Finálové jízdy se jedou v sobotu a v neděli od 14 do 16 hodin. Je to kousek od Roudnice. A kolikrát se podaří jet světový šampionát doma…? Každý to štěstí nemá.

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL