Labe aréna > MS do 23 let ve Sportcentru Račice 22. - 26.7. 2009

MS do 23 let ve Sportcentru Račice 22. - 26.7. 2009

16.6.2009

Český veslařský svaz, na základě rozhodnutí mezinárodní veslařské federace FISA, uspořádá ve dnech 23. - 26. července 2009 Mistrovství světa ve veslování do 23 let - World U23 Rowing Championships - v Račicích. K 10. června bylo přihlášeno 1 000 účastníků a organizátoři počítají s účastí 1200 závodníků z 55 zemí 5  kontinentů. Některé posádky budou v Račicích trénovat již od 10.července ( Australie).

Pro závodníky a doprovody jsou připraveny, jak konstatovala i inspekční skupina FISA, velmi dobré podmínky ubytovací, tréninkové, stravovací, zdravotní a další. Po celou dobu šampionátu bude v provozu tiskové středisko, informační systém pro závodníky a jejich doprovod, hlásí se již první zahraniční návštěvníci. 

Finálové sobotní a nedělní jízdy bude vysílat v přímém přenosu Česká televize.

Naše reprezentace se připravuje pod vedením ústředního trenera Michala Vabrouška. Největší naší nadějí je Jitka Antošová na skifu, která spolu s Gabrielou Vařekovou získaly na dvojskifu po dvou předcházejících zlatých medailích, na loňském MS v Brandenburgu stříbrnou medaili

Záštitu nad letošním Mistrovstvím světa do 23 let převzala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a senátor Alexandr Vondra.

V minulých letech se v Račicích  uskutečnily vrcholné veslařské závody v roce 1986 - Mistrovství světa juniorů, v roce 1993 - Mistrovství světa seniorů, v roce 2002 FISA World Masters.

Letos se v Račicích  konaly již tři mezinárodní závody - Světový pohár kanoistů, Závod veslařských olympijských nadějí a 38.Mezinárodní brněnská regata juniorů. Představitelé mezinárodní kanoistické i veslařské federace vyjádřili s organizací a podmínkami vytvořenými pro závody velkou spokojenost.

V srpnu a v září 2009 se uskuteční na račickém kanále ještě Mistrovství světa dračích lodí, Mistrovství světa kanoistů Masters a Mezinárodní závody olympijských nadějí kanoistů.

Více informací na www.racice2009.com

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL