Labe aréna > Mistrovství světa juniorů slavnostně zahájeno

Mistrovství světa juniorů slavnostně zahájeno

3.8.2010

Mistrovství světa juniorů slavnostně zahájeno

Na břehu veslařského kanálu v Račicích bylo dnes v podvečer slavnostně zahájeno Mistrovství světa juniorů ve veslování 2010. Po celodenním dešti přálo veslařům slunné počasí.Tribuny se zaplnily závodníky, trenéry, organizátory, pořadateli, rozhodčími, čestnými hosty, ale i diváky z okolí.
Jednotlivé zúčastněné národní reprezentace ze 49 zemí představil hlasatel Štěpán Škorpil a vlajkonoši za hlasitého povzbuzování diváků uložili vlajky do stojanů před hlavní tribunou. .

Před defilé vlajkonošů s vlajkami všech 49 zúčastněných zemí, vystoupila skupina mažoretek z nedalekého Štětí. Poté přivítali účastníci potleskem představitele Mezinárodní veslařské federace – FISA, starostu obce Račice a předsedu Českého veslařského svazu. Starosta Jiří Maleček pozdravil anglicky účastníky světového šampionátu v Ústeckém kraji, ve své obci a popřál všem úspěchy v boji o medaile. Jménem ČVS Jiří Kejval m.j. připomenul, že mistrovství světa juniorů se na kanále v Račicích pořádalo již v roce 1986.

Představitel FISA Jalgirdas Raslanes poděkoval českým organizátorům za přípravu světové juniorské soutěže a oficiálně prohlásil mistrovství světa juniorů 2010za zahájené.

Oficiální program pokračoval příjezdem kamaratánu s vlajkou FISA v doprovodu mladých skifařů a následným vztyčením vlajky ČR, Českého veslařského svazu a vlajky FISa za doprovodu české hymny a hymny FISA.

S velkým ohlasem se na závěr nzahajovacého programu setkala vystopení taneční skupiny s mistry světa v rokenrolu a skupiny akrobatů z Kolína.

 Po celý dnešní den probíhaly v areálu Sportcentra v Račicích akreditace jednotlivých výprav i novinářů, dokončovaly se poslední přípravy techniky, v pohotovosti byla lékařská i záchranná služba neboť většina reperzentačních posádek i přes nepříznivé počasí trénovala na kanále. Odpoledne se uskutečnil první mítink vedoucích výprav s funkcionáři FISA a Organizačníhio výboru.

Zítra bude opět veslařský kanál k disposici pro trénink a odpoledne proběhne losování rozjížděk, které začnou ve čtvrtek 5.srpna 2010.

 

Foto Jiří Koliš , D. Macháček

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL