Labe aréna > Mistrovství světa dračích lodí bude od 26.8 do 30.8. v Račicích

Mistrovství světa dračích lodí bude od 26.8 do 30.8. v Račicích

12.8.2009

foto: Česká asociace dračích lodí,foto: Česká asociace dračích lodí,
foto: Česká asociace dračích lodí,

V pořadí deváté mistrovství světa národních týmů dračích lodí zavítá na konci srpna poprvé v historii do České republiky. Na Račickém kanálu nedaleko Štětí nad Labem se představí od 26. do 30. srpna 2009 téměř tři tisíce závodníků ze třiceti zemí.

Čtyřdenní program mistrovství světa bude intenzivní. Jede se v pěti kategoriích: junioři pod 16 a 18 let, kategorie do 23 let, premier, což jsou klasicky dospělí a veteráni nad 40 let a nad 50 let. Dále se dvaadvacetičlenné posádky dělí podle pohlaví na čistě mužské a ženské posádky a na mix, kde musí být minimálně osm pádlujících žen. Závodí se na tratích 200, 500, 1000 a 2000 metrů.

Nejatraktivnější bude závod na dva kilometry, který se jezdí s otáčkami, proběhne hned v první den šampionátu. „Posádky se různě dojíždějí a  předjíždějí. Když se v Budapešti na klubovém mistrovství Evropy začala voda takhle vařit, tak šli tři lodě ke dnu,“ řekl o napínavosti závodů prezident České asociace dračích lodí Petr Klíma.

Zvláštností dračích lodí je to, že pořadatel obstarává kompletní flotilu a závodníci si přiváží pouze ostatní vybavení. Organizátoři mají připraveno celkem 18 nových plavidel, vyrobených přímo v Číně.

Celkem se představí v různých kategoriích na 250 českých reprezentantů. Nechybí mezi nimi ani několikanásobný mistr světa v kanoistice Procházka, který si nenechá účast ujít. "Základním cílem, protože je to domácí mistrovství a síla českých dračích lodí už je ve světě známá, je vyhrát Pohár národů. Diváci by se mohli těšit na to, že v každé disciplíně půjde české reprezentaci o medaili," řekl na tiskové konferenci v Praze hlavní trenér reprezentace dračích lodí Petr Procházka. V mužské kategorii chce český tým překonat zisk jednoho zlata a tří bronzů ze šampionátu v Šanghaji před čtyřmi lety

Hlavní hvězdou českého týmu je Martin Doktor, dvojnásobný zlatý medailista z olympijských her v Atlantě z roku 1996 v kanoistice, který je zároveň i čestným členem organizačního výboru domácího šampionátu.

Více informací na www.dragonboat2009.czLoading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL