Labe aréna > MEJ navštívil i hejtman Ústeckého kraje

MEJ navštívil i hejtman Ústeckého kraje

25.5.2015

Oldřich Bubeníček (Foto Zdeněk Paroulek)Oldřich Bubeníček (Foto Zdeněk Paroulek)
Oldřich Bubeníček (Foto Zdeněk Paroulek)

Mezi osobnostmi, které o víkendu navštívily Labe arénu v Račicích v době konání Mistrovství juniorů ve veslování 2015, nechyběl ani hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Při této příležitosti jsme mu položili několik otázek.

Po mistrovství Evropy rychlostních kanoistů jste již podruhé během tří neděl v Račicích na takovéto významné akci. Jezdíte sem rád?

Protože Račice jsou právě v Ústeckém kraji a v obou případech se jedná o významné sportovní akce, přijel jsem opravdu rád. Hlavně však mám radost, když naši reprezentanti dosáhnou na podobných vrcholných závodech dobrých výsledků.

S Labe arénou jsou v souvislosti se vznikem Národního olympijské centra vodních sportů velké plány. Do jaké míry bude kraj s dalšími zainteresovaný partnery na jeho budování spolupracovat?

Schválili jsme memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci. Jsem přesvědčen o tom, že račický sportovní areál má před sebou velkou budoucnost. Tak, jak je vše připraveno, nic by nemělo bránit tomu, aby zde fungovalo významné olympijské centrum. Když sleduji, co v oblasti zimních sportů dokázali udělat v Novém Městě na Moravě, přál bych si, aby račická Labe aréna měla v budoucnu stejný význam pro veslování a kanoistiku.

Uvažujete jako zástupce kraje i o jiném využití areálu než pro veslování a kanoistiku?

Na toto zatím neumím odpovědět, protože pokud bude areál moderní a plně funkční, tak tady určitě bude mnohem více různých soustředění a závodů. Z tohoto pohledu by využití mělo být dostatečné, ale nevylučuji, že se objeví ještě nějaké další plány.

Na rok 2017 se v Labe aréně plánují další dvě velké akce: mistrovství světa v rychlostní kanoistice a mistrovství Evropy ve veslování. Jak se kraj na přípravě těchto akcí bude podílet?

V rámci možností kraje to bude podpora finanční i organizační. Podobné akce totiž přispívají i výrazné propagaci Ústeckého kraje jako takového. Myslím si, že souhra mezi současným vedením areálu – výbornými lidmi, zkušenými a navíc bývalými vynikající sportovci – a Ústeckým krajem má velkou perspektivu. Jsem přesvědčen, že i tyto vrcholné akce proběhnou na stejné vysoké úrovni, jako proběhly výše zmíněné letošní akce.

Račický areál je vlastně jakýmsi sportovním klenotem Ústeckého kraje. Které další podobné areály byste jmenoval v TOP 3?

Pro potřeby vodních sportů je Labe aréna opravdu nádherný areál! Pro zimní sporty vyrostlo kolem Klínovce krásné, velké zimní středisko a dále bych chtěl uvést i moderní multifunkční sportovní areál v Chomutově.

(Text Zdeněk Paroulek)

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL