Labe aréna > Jaká byla letošní sezóna v Račicích

Jaká byla letošní sezóna v Račicích

16.10.2006

New Zealand - veslaři
New Zealand - veslaři

V létě 2006 se ve Sportcentru Račice uskutečnila celá řada prestižních sportovních soutěží a závodů, ale i další akce. Vyvrcholením letošní sezóny bylo Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice, kterého se zúčastnili závodníci z 35 zemí a tisíce diváků.


Soutěže ME přenášela nejen Česká televize, ale i Eurosport a televize v dalších zemích. Před mistrovstvím Evropy trénovaly v Račicích národní týmy kanoistů z Francie, Běloruska, a ČR.

Již tradičně na kanále bojovali nejlepší veslaři o tituly mistrů ČR ve sprintu i na klasické trati, stejně tak i kanoisté. Konaly se zde i další závody, včetně závodů stále více populárních dračích lodí.

Na Mistrovství světa v anglickém Etonu ve veslování se zde připravovali veslaři z Nového Zélandu, Švédska i Finska a samozřejmě z České republiky. Dobré zázemí zde nalezli i kanoisté z Nového Zélandu a mladí i dospělí reprezentanti z německého Saska.

Na asfaltovém okruhu kolem kanálu se uskutečnilo Mistrovství republiky mentálně postižených cyklistů.

Sportcentrum je již každé léto útočištěm kurzů aerobiku, rybářských závodů. Stále více zde nacházejí místo pro rekreaci a cykloturistiku rodiny s dětmi. Pro podobné pobyty v současné době výrazně chybí potřebná ubytovací kapacita.

Rušno je v areálu i v současném období, kdy lidé z blízkého i vzdáleného okolí využívají k zábavě a relaxaci bowlingové dráhy, saunu a restauraci.

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL