Labe aréna > Dostál má zlato, Fuksa stříbro a bronz

Dostál má zlato, Fuksa stříbro a bronz

29.5.2016

Josef Dostál vítězem na 1000 mJosef Dostál vítězem na 1000 m
Josef Dostál vítězem na 1000 m
Martin Fuksa  třetí (Foto Canoeracice.com)Martin Fuksa  třetí (Foto Canoeracice.com)
Martin Fuksa třetí (Foto Canoeracice.com)

Kajakář Josef Dostál vybojoval zlato na 1000 metrů na Světovém poháru v Račicích. Kanoista Martin Fuksa při své letošní soutěžní premiéře na této vzdálenosti skončil třetí. Na poloviční trati, kde je úřadujícím mistrem světa, skončil druhý.

Josef Dostál bezpečně vyhrál před Němcem Maxem Hoffem, třetí byl Dán René Poulsen. „Před startem jsem slyšel, jak dojíždí Fuksa, tak jsem si vynadal, že se musím soustředit na sebe," pousmál se Dostál. Od startu se držel vpředu a v polovině trati se posunul do čela. „To mi dalo křídla. Navíc jsem vyzkoušel speciál do Ria a jelo to dobře," pochvaloval si.

Martin Fuksa závod v Duisburgu vynechal a olympijskou sezonu zahájil až v Račicích, kde našel dva přemožitele. Zlato vybojoval olympijský vítěz a úřadující světový šampion Němec Sebastian Brendel, před domácím kanoistou skončil ještě Moldavan Sergej Tarnovski.

„Naprostá spokojenost. Je tam medaile, to byl můj cíl. Že se to povedlo v prvním závodě sezony, je parádní. Chtěl jsem potrápit Moldavce, to mě trochu mrzí. Sebastian to je kapitola sama o sobě, ještě budu muset trochu trénovat, on je suverénní," doplnil Fuksa.

Soutěžní premiéra olympijské sezony ho trochu svazovala. „Nervózní jsem trochu byl, ale spíš mi to pomohlo," tvrdil. „Vím, co mi ještě chybí. Je potřeba natrénovat finiš, což věřím, že se mi za tři měsíce povede a bude to v Riu lepší. Tam by jakákoliv medaile byla pecka," řekl Fuksa.

Sergej Tarnovski Martina Fuksu porazil i v nedělním závodu na 500 m, třetí byl Sergejův bratr Oleg.

(S využitím textu ČTK)

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL