Labe aréna > Doktor ordinuje kanoistům tvrdou dřinu u mexických hranic.

Doktor ordinuje kanoistům tvrdou dřinu u mexických hranic.

27.2.2009

V minulých dnech odcestovali čeští kanoističtí reprezentanti na přípravné pěti týdenní soustředění do Chula Visty na jihozápadě USA. Trénovat budou v takřka ideálních podmínkách, které jim zajišťuje Český svaz kanoistů ve spolupráci s Olympijským tréninkovým centrem USA.

Šéftrenér Martin Doktor měl pro výběr této lokality hned několik důvodů. Dobré klimatické podmínky, perfektní vybavenost zařízení, ve kterém tréninkový camp probíhá a současná spolupráce s teamem USA, díky kterému se čeští kanoisté a kajakáři do této lokality dostali. „Předesílám,že se jedná o zařízení, kam se sportovci z jiných zemí mohou dostat jedině na základě „povolení“ od teamu USA. A to není zcela běžná věc. Když to půjde i v dalších letech, byl bych velice rád, kdybychom mohli toto místo využívat „, uvedl Martin Doktor.

Hlavním cílem, již druhého soustředění v této lokalitě, je zajištění kvalitní přípravy na vodě v příznivých klimatických podmínkách, která má být základem pro celou následující sezónu.

V květnu se naši nejlepší závodníci potkají se světovou konkurencí v rámci Světového Poháru začátkem května v Račicích.

.Do USA odlétají dvě skupiny. Jedna pod vedením Doktora do Chula Visty a druhá pod vedením Libora Dvořáka do Newportu. Trenérsky se budou o české reprezentanty v Chula Vistě starat Martin Doktor, Hana Švarcová a Jierzy Dziadkowiec.

S pádly se tedy na letišti objevily kajakářky Anna Adamová, Martina Víchová, Karolína Kumžáková a Jana Šebestová, kanoisté Jiří Heller, Lukáš Koranda a Radek Miškovský . S výjimkou Hellera , který si již boj na světových soutěžích vyzkoušel, jsou to mladí a noví v reprezentačním teamu, které čeká těžký boj o místo na slunci v rámci světové konkurence. Na úspěchy ve čtyřkajaku se budou společně připravovat Jan Štěrba, Jiří Souček, Ondra Horský a Jan Andrlík. A jakou mají motivaci tito zkušení závodníci? „Závodní sezona letos bude delší než loni, tak je potřeba najezdit kilometry, bychom v sezoně podali dobré výsledky. Hlavním cílem je natrénovat tak,aby dopadla dobře jarní nominace a mohli jsme jet čtyřkajak a pokusili se probojovat na mistrovství světa.“, shrnul za všechny kajakáře Jan Andrlík.

 

Strategii přípravy určuje Martin Doktor spolu s J. Dziadkoviecem . V rámci přípravy proběhne několik testování, která by nám měla ukázat cestu dalšího směřování rozvoje jednotlivých sportovců. Na dotaz jak tedy bude trénink vypadat, Martin Doktor uvedl: „ Základ  přípravy bude probíhat podle osvědčených receptů, podle kterých jsem se v minulosti připravoval i já sám, ale právě některé metody, které jednotlivé sportovce posunou trochu víc individuálním směrem, mohou být novým přínosem“. Tím novým v přípravě, jsou speciální testy, které budou provádět přímo v Olympic Training Center. „ Na podzim jsem domlouval s šéfem tohoto centra jak bychom mohli vylepšit přípravu zejména směrem k traťovému tempu. Budou tam probíhat biochemické testy , které budou navazovat na předchozí a na základě tohoto měření se dají vylepšit osobní tréninkové plány jednotlivým závodníkům přímo na tělo.“, dodal šéftrenér. Takto exklusivní podmínky si mohou rychlostní kanoisté dovolit i díky výborné spolupráci se všemi třemi resortními sportovními centry .

 

Plány rychlostních kanoistů pro letošní rok vychází koncepce pro čtyřleté olympijské období, které Doktor představil na podzim. V prvním roce je třeba vytvořit základ teamu, který se bude ucházet o účast na OH 2010 v Londýně. První selekce proběhne koncem dubna již trochu ukáže, kam bude vývoj směřovat.

V květnu se naši nejlepší závodníci potkají se světovou konkurencí v rámci Světového Poháru začátkem května v Račicích.

Další plány pro reprezentačního družstva jsou jednoznačné a dané Nominačními kritérii. Čeká je ještě II Světový pohár v Poznani, ME v Brandenburgu, ME do 23let opět v Poznani a MS V Dartmounthu v Kanadě. Zajímavá bude také účast našich juniorů na MSJ Moskvě. Tam by se také mohla skrývat řada jmen pro budoucnost…

Jana Víchová

 

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL