Labe aréna > Dnes odstartoval ICF Canoe Sprint World Cup 2009

Dnes odstartoval ICF Canoe Sprint World Cup 2009

8.5.2009

V pátek probíhaly na Račickém kanále úvodní boje o postupy do finále a semifinále. Reprezentační trenér Martin Doktor nominoval do soutěže 39 závodníků, z nichž někteří již mají za sebou medailová umístění na světovém poháru v loňském roce, jiní i starty na posledních Olympijských hrách..

Česká reprezentace si v rozjížďkách vedla velmi dobře. Přímo do finálových jízd se probojovaly v kategorii K2 500 m Michala Mrůzková a Jana Blahová a čytřkajak mužů ve složení Štěrba , Horský, Souček, Andrlík.

Z celkového počtu nominovaných postoupili do semifinálových bojů s vyjímkou dvou závodníků, všichni naši reprezentanti.

Počet startujících zemí a závodníků

Na úvodním závodu světovém poháru startuje přes 293 závodníků, z 28 zemí světa . Návštěvníci mají možnost na vlastní oči vidět držitele světových a evropských titulů, olympijské vítěze i medailisty.

Informace pro diváky a návštěvníky

V době konání Světového poháru je pro diváky vstup na závodiště zdarma. V sobotu 9.5. uvidí semifinálové jízdy od 9.00 a finálové jízdy na trati 1000 m začínají v 15 hodin závodem kajakářů a pokračují v nepřetržitém sledu do 17 hodin. Neděle 10.5. pak nabídne finálové soutěže ve sprintu na 500 m a závodu na 5000 m a to již od 10 hodin.

 

Zpracovala : Jana Víchová 8.5.2009

 

 

 

 

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL