Labe aréna > Čeští deblkajakáři získali další stříbro na Světovém poháru

Čeští deblkajakáři získali další stříbro na Světovém poháru

10.5.2009

Druhým dnem pokračoval na račickém vodním kanále ICF Světový pohár v kanistickém sprintu. Dopoledne fnišovaly soutěže ve všech kategoriích na trati 500 m . Z českých reprezentantů zasahovaly do bojů posádky v kategoriích K2 ženy, K2 muži a K4 ženy. Deblkajaku Ondra Horský – Jan Štěrba se podařilo vylovit z račického kanálu stříbrnou medaili za druhé místo v závodu na 500 m , čímž potvrdili dobře načasovanou přípravu a přidali si tak druhé stříbro do sbírky umístění v tomto závodě.

Další čeští reprezentanti ve finálových jízdách na 500m obsadili pěkná 6. místa . A to jak ženy na K2 Mrůzková – Blahová, tak i ženský čtyřkajak Hrochová, Paďourová, Doktorová, Šebestová.

Pro českou reprezentaci, která závod velice silně obsadila, sloužil hlavně k tomu, aby si porovnali, připravenost reprezentantů v mezinárodní konkurenci.

Martin Doktor hodnotil výsledky českého teamu: „ Jsem spokojen. Závody byly slušně obsazené, a závodníci u kterých jsme předpokládali start ve finálových jízdách očekávání potvrdili. Naprosto spokojen jsem s K4 a K2 mužů, kteří se dostali na medailovou pozici a jistě jim to dodalo správné sebevědomí do celé soutěžné sezony. Ženský deblkajak Mrůzková - Blahová potvrdil, že jarní závody jsou pro ně startovací a jako vždy budou na vrcholu v letním období.“

Velice spokojen je šéftrenér s mužskými výkony v kategorii do 23 let u deblkanistů Radoň – Dvořák a Kindlmann – Egermaier, a deblkajakářů Trefil - Davídek . „ Jsou to mladí kluci a jeli perfektně. Velkým překvapením je kajakář Brano Šrámek, který vyhrál finále B, což je v konkurenci této silně obsazen disciplíny velký úspěch. Velice solidní výkon podala Anna Adamová na kilometr, ale u ní je potřeba se posunout a zapracovat hlavně na pětistovce“, hodnotil výkony mladých reprezentantů Martin Doktor.

Odpoledne čeká závodníky specialita, kterou je obnovená premiéra závodu na 5000 m. Snaha o návrat dlouhých tratí na světové závody, kterou iniciovali i čeští zástupci v kanoistické federaci, se nakonec povedla. Pětikilometrový okruh je postaven tak, aby byl pro diváky atraktivní a finále závodu se jede na 250 metrovém okruhu přímo před tribunami.

Jana Víchová 10.5.2009

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL