Labe aréna > Výstava - Primátorky objektivem Jiřího Koliše.

Výstava - Primátorky objektivem Jiřího Koliše.

30.5.2007

U příležitosti letošního 94.ročníku Primátorek byla v pasáži Černá růže 29.května zahájena výstava fotografií sportovního fotografa Jiřího Koliše z prostředí nejznámějších veslařských závodů u nás. Vernisáž zahájil předseda ČVS Jiří Kejval, který přivítal představitele ČOV Jiřího Kynose, zástupce pražských veslařských klubů, organizátory Primátorek. Výstava, která je zároveň pozvánkou na letošní Primátorky - ZENTIVA, potrvá do 10.června 2007.
Po skončení výstavy v pasáži Černá růže v Praze budou fotografie umístěny ve Sportcentru v Račicích.

Jiří Koliš byl dlouhou dobu fotoreportérem časopisu Stadion, studoval na katedře umělecké fotografie FAMU, od počátku 90 let je volným fotografem. Často se věnuje fotoreportážím z prostředí veslařského sportu. Sám o svém vztahu k veslování píše na svých internetových stránkách: „ Veslování fotím rád. Už jen to, že snad žádný veslař na světě si nehraje na nějakou primadonu, by mohlo k mé spokojenosti skoro stačit. Ale navíc se (zatím) tenhle sport neprovozuje v žádné hale s nepříliš dobrým světlem. Často při veslařských regatách svítí sluníčko, nad vodní hladinou létají labutě a kachny a žádný nespokojený divák na mě neleje pivo. A je skvělé být na jakémkoliv mistrovství světa jako jediný český fotograf. Párkrát se mi to právě při veslování přihodilo.“


    94.ročník Primátorek-ZENTIVA se letos uskuteční 9.a 10.června s cílem mezi Železničním a Palackého mostem na 1.pražské pláži na Smíchově. Rozjížďky začínají v sobotu 9.6. od 11 hodin a finálové jízdy začínají v neděli 10.6. v 10:20 hodin. Start hlavního závodu- mužských osem o Primátorský štít je ve 12 hodin.
Finálové závody vysílá  10.6.od 11:30 Česká televize na programu ČT4 Sport.

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8086
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL