Labe aréna > Tři Honzové a Ondra mají stříbrnou medaili na K4

Tři Honzové a Ondra mají stříbrnou medaili na K4

9.5.2009

Sobota 9. května byl prvním finálovým dnem Světového poháru v kanoistice v Račicích.V dopoledních hodinách byly dokončeny semifinálové jízdy, ze kterých do finálových soutěží postoupili čeští reprezentanti v 6 kategoriích a českému týmu přinesl stříbrnou medaili za druhé místo v kategorii K4 muži na 1000 m.

Posádka ve složení Ondřej Horský, Jan Štěrba, Jan Souček a Jan Andrlík dojela s přehledem na druhém místě, za vítěznými Francouzi, následováni polským týmem.

Za celou posádku zhodnotil závod Jan Štěrba: „Naše taktika byla stejná jako v rozjížďce, dobře odstartovat, jet rychle a na konci ještě přidat. Celou trať jsme vedli a na posledních dvoustech metrech jsme si to nechali ujet. Byl protivítr, závod byl o 10 až 15 s. delší. Do třetí třetiny jsme se snažili zvedat frekvenci, ale bylo to kontraproduktivní. Podali jsme výborný výkon i když byl pro nás výsledek překvapením. V této sestavě jsme jeli poprvé a musím pochváli nováčka v sestavě Ondru Horského který loď výborně hákoval.“

V ostatních finálových jízdách si nejlépe vedli deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filipem Dvořákem a delkajakáři Lukáš Trefil a Pavel Davídek , kteří se ve své kategorii shodně umístili na 5. místě. Tento výsledkek si pochvaloval Jan Boháč, předseda sekce rychlostní kanoistiky: Jsou to mladí kluci a jejich umístění ve finále Světového poháru je potřeba ocenit. Je to pro ně jistě obrovská motivace a pro svaz i velká satisfakce za poskytnutí podmínek na přípravu.“
Kajakářa Michala Mrůzková v K1 na 1000 m ve finálové jízdě obsadila 6. místo a Anna Adamová skončila o dvě příčky dále, na 8. pozici.

I po organizační stránce byl sobotní závod skvěle zvládnut, vyšlo výborné počasí a nezklamala žádná technika. Ze strany Mezinárodní kanoistické federace byla oceněna hladkost organizace a rychlost, s jakou byly zveřejňovány on-line výsledky na internetu.