Labe aréna > Tisková konference k MS juniorů v kanoistice 2007 v Račicích

Tisková konference k MS juniorů v kanoistice 2007 v Račicích

21.5.2007

Tiskové konference o MSJ v rychlostní kanoistice 2007, které se uskuteční ve Sportareálu Račice ve dnech 27.7. - 29.7.2007, se zúčastnil i místopředseda vlády ČR a senátor RNDr. Alexandr Vondra, který nad světovým šampionátem převzal záštitu.

Vicepremiér, který je senátorem za volební obvod č.29 ( Roudnicko, Litoměřicko, Slánsko), informoval novináře m.j. o tom, že račický kanál je unikátním sportovním zařízením, známý mezi vodáckými sportovci nejen v Evropě. O tom svědčí zde pořádané vrcholné světové a evropské soutěže, ale výborné prostředí využívají pro trénink přední veslaři a kanoisté z celého světa.

Dále uvedl „Proto vítám, že se zde letos uskuteční Mistrovství světa juniorů v kanoistice, v dalších letech i MSJ a U23 veslařů a Mistrovtsví světa dračích lodí. Veslování a kanoistika jsou tradiční sporty, které i v minulosti šířily dobré jméno československého a českého sportu ve světě a prostředí vodáckého centra v Račicích je jednou z podmínek jejich úspěšného pokračování. Samozřejmě, že je třeba Sportcentrum v Račicích dále modernizovat, dobudovat.

Vždyť se s ním počítá i v případě kandidatury OH v Praze jako se sportovištěm právě pro veslování a rychlostní kanoistiku. A jsem plně pro širší využití zdejšího areálu pro rekraci našich obyvatel i zahraničních turistů.“

V odpovědích novinářům reagoval i na dotaz o snahy některých firem rozšířit težbu štěrkopísku v okolí kanálu. Senátor Vondra řekl, že Račice patří mezi pět nejlepších sportovních kanálů na světě a jsou i jedinečným rekreačním centrem uprostřed Čech. Proto musí být uchráněny necitlivým průmyslovým zásahům. Záštitu nad MSJ přijal i hejtman Ústeckého kraje Ing. Jiří Šulc.

V další části tiskovky informovali předseda organizačního výboru MSJ 2007 Jan Boháč a manažer Zdeněk Pecka o stavu příprav na světový juniorský šampionát. Zatím se přihlásilo 40 zemí a téměř 700 účastníků. Největší výpravy budou z Maďarska, Německa, Polska a Ruska.

Bude se závodit v 17 disciplinách na tratích 500 a 1000 metrů.

Ubytování bude zajištěno v hotelích v nejbližším okolí – Roudnice, Mělník, Litoměřice, Štětí, Hošťka.

Zahájení MSJ bude ve čtvrtek 26.7. v 18.00hodin , finále na 1000metrů v sobotu 28.7 od 14.00 hodin a fináole na 500 metrů v neděli 29.7. od 14hodin.

O nominaci české reprezentace se rozhodne na základě 2.nominačního závodu v rčicích 23 a 24. června 2006.

D. Macháček

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8091
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL