Labe aréna > Rychlostní kanoisté do boje o tituly i nominace

Rychlostní kanoisté do boje o tituly i nominace

30.7.2015

Anna Kožíšková (Foto Barbora Žehanová)Anna Kožíšková (Foto Barbora Žehanová)
Anna Kožíšková (Foto Barbora Žehanová)

O domácí tituly, o místa v nominaci pro světový šampionát dospělých či mistrovství Evropy juniorů a do 23 let se bude od pátku 31. července do neděle 2. srpna závodit na mistrovství republiky rychlostních kanoistů v Račicích.

S výjimkou mistra světa na singlkajaku Josefa Dostála, který má na této trati nominaci pro Milán jistou a dal přednost volnu před nadcházejícím soustředěním v Kadani, se na kilometrové trati představí kompletní špička včetně šampionů ze čtyřkajaku Daniela Havla, Lukáše Trefila, Jana Štěrby nebo vicemistrů světa do 23 let na deblkajaku Jakuba Špicara a Jakuba Zavřela.

Kilometrový závod bude hrát roli i v tom, kdo se vedle této šestice představí v Miláně na neolympijské pětistovce. „Nominovaný reprezentant totiž bude částečně také náhradníkem do disciplín na kilometru,“ vysvětlil reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Z olympijských disciplín je pro Milán mezi muži volná už pouze dvoustovka singlkanoistů. V kategorii žen zbývá nominovat také pouze jednu závodnici, kdy by Anna Kožíšková měla potvrdit svou pozici ve čtyřkajaku s Andreou Havlovou, Janou Šebestovou a Michaelou Mlezivovou, který také nebude chybět na startu šampionátu.

Elitní závodníci budou v Račicích startovat tréninkově. Kanoista Martin Fuksa se předvede domácímu publiku na pětistovce, deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák pojedou kilometr i poloviční trať, kajakáři Havel se Štěrbou, Špicar se Zavřelem i Lukáš Trefil mají v plánu vedle individuálního kilometru také pětistovku na deblkajaku.

(Zdroj Kanoe.cz)

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8070
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL