Labe aréna > Oslava veslařského sportu

Oslava veslařského sportu

8.8.2010

Slunečné počasí provázelo poslední den juniorského světového mistrovství veslařů 2010 ve Sportcentru Račice. Nejvíce, pět zlatých medailí, dvě stříbrné a tři bronzové si odvážejí reprezentanti Německa, které tak potvrdilo současné vedoucí postavení v mládežnickém veslování. V bodovém součtu umístění na druhém místě jsou Rumuni a na třetí se překvapivě posunulo Řecko.

České veslování využilo domácí prostředí k maximální účasti ve všech disciplinách. Zkušenosti ze světového mistrovství budou impulsem pro další rozvoj mládežnického veslování u nás.

Naši junioři oproti loňsku nedosáhli na medailová umístění, ale tři účasti ve finálových jízdách - skif juniorů, obě osmy a jedno vítězství čtyřky bez juniorů ve finále B, jsou dobrým výsledkem.

Výsledky našich posádek:

juniorky – osma 5. místo ve finále, čtyřka bez a dvojka bez 9. místa, párová čtyřka 10. místo, skif 14. a dvojskif 17. umístění.

junioři – skif 5. místo ve finále, osma 6. místo, dvojka bez 13.místo, čtyřka bez 7.místo, párová čtyřka 13. místo a čtyřka s kormidelníkem 10 místo, dvojskif 14. místo.

Podrobné výsledky najdete na www.worldrowing.com

Slunce a očekávané výkony mladých reprezentantů 49 zúčastněných zemí přivedly na zaplněné tribuny mnoho fanoušků veslování, mezi nimiž převažovali návštěvníci z Německa.

Značný zájem projevila i čtyřicítka novinářů, kteří využívali služeb tiskového střediska. Česká televize vysílala nedělní finálové závody v přímém přenosu na ČT 4 Sport, které spolukomentoval Václav Chalupa.

Předseda Českého veslařského svazu Jiří Kejval po skončení šampionátu nám řekl: „O organisačním i sportovním úspěchu mistrovství světa juniorů svědčí skutečnost, že prezident FISA Denis Oswald nám předal medaili - FISA MEDAILLE D´HONNEVR, jako projev ocenění vysoké úrovně račického šampionátu. Velmi kladně hodnotili celkovou úroveň MSJ i představitelé všech zúčastněných národních reprezentací.

Při té příležitosti bych rád poděkoval za výbornou a obětavou práci celému organisačnímu výboru, pořadatelům, rozhodčím, technickým spolupracovníkům a fanouškům veslování od nás i ze zahraničí, kteří zaplnili tribuny račického kanálu a vytvořili spolu se závodníky jedinečnou kulisu svátku veslařského sportu.“

K výsledkům našich mladých veslařů předseda ČVS řekl, že finálová účast našich 17 závodníků ve finále světové soutěže, je největší za dlouhou dobu a je dobrým příslibem do budoucna.

Mezi hosty na tribuně byli i ministr zdravotnictví Leoš Heger a ministr obrany Alexandr Vondra, olomoucký hejtman Martin Tesařík, předseda ČSTV Pavel Kořán, předseda ČOV Milan Jirásek a další osobnosti.

D. Macháček, sen.

Foto Jiří Koliš, DM

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8091
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL