Labe aréna > Ondřej Synek vybojoval stříbro na OH v Pekingu

Ondřej Synek vybojoval stříbro na OH v Pekingu

16.8.2008

Peking - Český skifař Ondřej Synek získal stříbrnou medaili. Ve finále nestačil jen na Nora Olafa Tufteho, který obhájil zlatou medaili z Atén. Třetí skončil úřadující mistr světa Mahe Drysdale z Nového Zélandu.

Závod rozjel nejrychleji Brit Alan Campbell, Synek se držel v závěru finálové šestice v kontaktu s čelem závodu. Na třetí pětistovce zaútočil mistr světa z posledních tří let Drysdale, ale na posledním půlkilometru nasadil k finiši Synek a posouval se vpřed. Předstihl Belgičana Tima Maeyense a dostal se na úroveň Tufteho, s nímž udolali tuhnoucího Drysdalea.

Dvaatřicetiletý Nor nakonec útok o sedm let mladšího českého konkurenta odrazil a porazil ho o osm desetin sekundy. Synek tak po pátém místě na dvojskifu v Aténách získal první olympijskou medaili, ale na velké zlato stále čeká. Skifařské stříbro získal i jeho předchůdce Václav Chalupa v Barceloně 1992.

Výsledky:
Skif muži: 1. Tufte (Nor.) 6:59,83, 2. Synek (ČR) 7:00,63, 3. Drysdale (N. Zél.) 7:01,56, 4. Maeyens (Belg.) 7:03,40, 5. Campbell (Brit.) 7:04,47, 6. Karonen (Švéd.) 7:07,64.