Labe aréna > O budoucnosti areálu

O budoucnosti areálu

6.2.2006

O budoucnosti areálu

I když Areál Sportcentra Račice je a do budoucnosti vždy zůstane jednou z nejlepších závodních drah pro veslování a kanoistiku na světě,budoucnost areálu spočívá zejména v jeho otevření široké veřejnosti.

Potenciál této výjimečné stavby je schopen nabídnout výjimečné podmínky pro sportovní i společenské aktivity pro uživatele nejen z regionu Litoměřicko,Podřipsko,Mělnicko a,ale může mít význam i pro obyvatele Prahy či německého pohraničí.

Pro tyto účely byla v roce 2005 vypracována architektonická studie dostavby areálu.

Autorem studie je ing.arch.Martin Rybář,zadavatelem je Sportcentrum Račice a.s.

Celý areál byl do tří zón:

Zóna A - komerční zóna:

Zóna A by měla poskytnout širokou nabídku služeb veřejnosti.Nachází se v prostoru dnešní budovy loděnice(Bowling Club)provozní budovy a hotelu Skif.

Dostavbou by měl vzniknout nový hotel s 80 lůžky včetně apartmá a recepcí.Další ubytování typu "drive in" s kapacitou cca 70 lůžek.Dále nová restaurace,6 kurtů na squash, víceúčelová hala (např.4 tenisové kurty) fit centrum, rehabilitace,nová vysokokapacitní kuchyň,nové prostory pro stravování závodníků,vysokokapacitní parkoviště.

Zóna B - sportovní zóna:

Zóna B by měla nabídnout ty nejkvalitnější podmínky pro sportovní přípravu vrcholových sportovců ve veslování a kanoistice.V posledních letech si Račickou dráhu stále častěji vybírají jako místo pro svoji sportovní přípravu sportovci z nejrůznějších koutů světa. Jen v roce 2006 svoji přípravu nasměrovali do Račice sportovci z Německa,Švédska,Finska, Velké Británie,Běloruska či Nového Zélandu.Zóna B bude využívána hojně i sportující a rekreující se veřejností.

Zóna B zahrnuje celou plochu areálu s výjimkou zóny A a prostor pro diváky (Zóna C)

Dostavbou by měla vzniknout nová loděnice s úložnými prostory pro lodě,vysokokapacitní šatny a sprchy,hotel pro cca 150 osob,prostory potřebné pro závody,8 otevřených tenisových kurtů,víceúčelové hřiště,vysokokapacitní parkoviště,kvalitní povrch silnice kolem celého kanálu (důležité pro jízdu na kolečkových bruslích-využívá veřejnost i trenéři veslování a kanoistiky). Na ostrově mezi hlavním a vedlejším kanálem by měl vzniknout kemp,překop ostrova s dobudováním mostu přes tento spojovací kanál pro potřeby závodů v kanoistice.

Na celém ostrově je možnost rybolovu.

V roce 2004 byla realizována stavba šaten pro závodníky,v roce 2005 budova nové loděnice a stavba spojovacího kanálu včetně mostu.Stavby byly realizovány ze státní dotace v rámci investičního programu Ministerstva školství a tělovýchovy České republiky.

Zóna C - zóna pro diváky

Zóna C je určena pro divácké zázemí.Patří sem tribuna a cílová věž pro měření závodů a zpracování výsledků

Dostavbou vznikne nová recepce vjezdu do Zóny C.Zóna C bude oddělena od ostatních prostor areálu a nová recepce bude jediným vjezdem do této zóny.

Areál sportovního centra Račice bude v případě kandidatury Prahy na uspořádání Olympijských her 2016 nebo 2020 olympijským závodištěm pro veslování a kanoistiku.

Podmínkou MOV pro veslování je nutnost poskytnout minimálně 20 000 míst pro diváky k sezení.Studie pamatuje na tuto eventualitu 5000 místy stále tribuny a zachováním prostoru potřebného pro vybudování provizorní tribuny pro dalších 15 000 míst.




Závěrem:

Realizace tohoto náročného projektu zřejmě nebude snadná.Určitě to bude"běh na dlouhou trať". Naší devizou je,že jeho realizací můžeme poskytnout širokou nabídku služeb pro veřejnost z Česka i ze zahraničí.Naším cílem je získávat do Račic velké světové soutěže typu Mistrovství světa nebo Mistrovství Evropy.Vrcholem by v případě jejich konání v České republice měly být Olympijské hry.

Určitě výrazně můžeme pomoci ke zvýšení cestovního ruchu v celé oblasti a v neposlední řadě počítáme s nabídkou nových pracovních míst.

 

Pevně věříme, že se podaří tento záměr uskutečnit.

 

Z.Pecka

 


 

Soubory ke stažení:


 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8070
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL