Labe aréna > Přípravy na Mistrovství světa juniorů vrcholí

Přípravy na Mistrovství světa juniorů vrcholí

21.7.2010

Zahajovací ceremoniál veslařského mistrovství světa juniorů 2010 v Račicích je v úterý
3. srpna 2010.
K 20. červenci se na závody Mistrovství světa juniorů 2010 přihlásily juniorské reprezentace z 53 zemí v celkovém počtu 1020 závodníků a členů doprovodu.

Největší výprava přijede z Německa ( 92), z USA ( 64), Francie (59), Itálie, Rumunska, Ruska.Z afrických zemí jsou přihlášeny výpravy z Egypta, Sudánu, Tunisu, Jižní Afriky, Zimbavwe.
Již 22. července přicestují do ČR výprava z Nového Zélandu, další den ( 23.7.) závodnící z Austrálie, Peru a Tunisu.

Připravuje se pořadatelský sbor v celkovém počtu 20 dobrovolníků, z nichž většina má zkušenosti z loňského MSJ do 23 let i dalších mezinárodních akcí v Račicích. Součástí bude i 50 našich rozhodčích. Dvacet dva mezinárodních rozhodčích nominovala FISA.

Průběh MSJ budou řídit funkcionáři z FISA v počtu 30 osob. Informační systém včetně akreditace, rozlosování, průběhu závodů a výsledků bude zajišťovat 10 IT specialistů.

Přihlášeno je již několik desítek novinářů ze zahraničí, pro které bude připraveno tiskové středisko a novinářská tribuna. Prostřednictvím internetu budou moci průběh závodů a výsledky sledovat ON LINE příznivci veslování v celém světě.

Finálové boje boje juniorů bude přenášet v neděli 8.srpna v přímém přenosu Česká televize na ČT 4 Sport od 12:50 do 15:20 hodin.

Foto: Jiří Koliš

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8091
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL