Labe aréna > Naši junioři se připravují na MSJ 2010 v Račicích

Naši junioři se připravují na MSJ 2010 v Račicích

24.6.2010

O přípravách našich juniorských posádek na blížící se Mistrovství světa juniorů 2010, které pořádáme ve Sportcentru Račice od 4.do 8. srpna 2010, jsme hovořili s Michalem Vavrouškem, ústředním trenérem mládeže ČVS.

Kolik našich juniorů a juniorek se připravuje na MSJ 2010. Které kluby a oddíly jsou nejvíce zastoupeny?
Momentálně je v širším reprezentačním  výběru zhruba 70  veslařů od 15 do 18 let a pro MSJ plánujeme obsadit maximální množství disciplín tj. 13 kategorií (tj 49 závodníků + cca 10 trenérů). Nejvyšší počet závodníků patrně dodá ČVK Praha, ale celkově jsou zastoupeny skoro všechny kluby a oddíly z celé ČR.

Kdya na základě jakých kritérií bude schválena konečná nominace a co bude rozhodovat?
Konečnou nominaci bude schvalovat Předsednictvo ČVS na návrh ÚTM po nominační dráze na čas (v Račicích 2. července 2010), kde se budou porovnávat všechny posádky, které připadají v úvahu pro start na MSJ mezi sebou a proti tabulkovým časům svých disciplín.

Od kdy a jak probíhala příprava ?
Příprava závodníků samozřejmě probíhá dlouhodobě v klubových podmínkách a za podpory financí ze systému SCM. Mimo to během května probíhaly první tréninkové kempy posádek složených ze závodníků více klubů. Společná závěrečná příprava vybraných posádek by měla vyvrcholit v místě konání MSJ na Račickém kanále od 20. července do zahájení MSJ.

Jaké máme šance na umístění?  I v porovnání s loňskými výsledky MSJ ve Francii - 2 stříbrné dvojky?  (stříbrná párová čtyřka juniorů a stříbrný dvojskif juniorek)
Oproti loňskému roku je současný reprezentační výběr bez výraznějších indivuidualit, ale při jeho relativní vyrovnanosti by mohla být šance uspět ve větších posádkách, kdy mnohdy rozhoduje sveslovanost a týmový bojovný duch. Cílem pro junirskou reprezentaci bude získat co nejvyšší počet umístění do 8. místa. Jednou z vyjimek by měla být účast skifaře Jakuba Podrazila, který se v náročné disciplíně skif pokusí opět po roce vybojovat další cenný juniorský kov (po loňském stříbru z 4x-jři).

Které veslařské země mají nejlepší výsledky na posledních MSJ ?
Stabilně nejsilnější veslařskou velmocí v juniorském měřítku jsou v posledních letech veslaři z  Německa, další skupinou jsou tradiční veslařské země Anglie, Francie, Itálie, Austrálie, Nový Záland a silné jsou každoročně evropské týmy Polska, Rumunska, Ruska, Rakouska, Bulharska atd.
Kdo z našich loňských vítězných juniorů se připravuje letos na U23 v Minsku ?
Na MS U23 se připravuje kolem 10 - 12  veslařů z loňského MSJ, ale finální nominace není ještě uzavřena. Každopádně se opory loňské juniorské reprezentace okamžitě úspěšně zařadili do týmů U23 a dokonce někteří (Lenka Antošová) získávají medailová umístěni na MS, ME a Světovém poháru.

Kteří závodníci nás budou reprezentovat Olympijské hry mládeže v Singapuru (14.- 18.8.2010)?
Juniorská reprezentace na MSJ 2009 ve francouzském Brive vybojovala svými výsledky 2 účastnická místa pro Českou Republiku pro OH mládeže Singapore 2010. Po KZ Račice, které se konaly na počátku května si jmenovitou nominaci vybojovali skifař Martin Slavík (VK Slavia Děčín) a skifařka Kristýna Fleissnerová (TJ Bohemians Praha).

Děkuji za rozhovor.

Dušan Macháček,st
Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8070
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL