Labe aréna > Na světovém šampionátu juniorů skončily rozjížďky.

Na světovém šampionátu juniorů skončily rozjížďky.

5.8.2010

Dnes se na kanále v Račicích představilo ve 40 rozjížďkách 213 lodí. Překvapivě velká byla návštěva diváků, mezi nimiž byla řada rodičů a přátel mladých závodníků zejména z Německa a dalších „veslařských zemí“. A samozřejmě na tribunách byli i veslařští fandové od nás. Přispělo k tomu i slunečné počasí.

Nejúspěšnější v rozjížďkách byly posádky z Německa – 6x, z Řecka- 5x a z Rumunska- 4x, které ve svých rozjížďkách zvítězily.

Z českých lodí, které startovaly ve všech 13 kategoriích, byl nejúspěšnější Jakub Podrazil na skifu, který ve své rozjížďce zvítězil a svým výkonem potvrdil nejvyšší ambice, aby navázal na loňskou stříbrnou medaili z MSJ ve Francii. Tři naše lodě postupují přímo do čtvrtfinále a semifinále. Deset našich posádek bude bojovat v opravných jízdách. Podrobné výsledky najdete na www.worldrowing.com

Po skončení rozjížděk jsme se zeptali předsedy organizačního výboru Jiřího Kejvala na to jak je spokojen s průběhem prvního dne šampionátu ? „ Překvapil nás zájem diváků již o rozjížďky v prvím dnu šampionátu a jsem přesvědčen, že při finále v sobotu a v neděli budou tribuny zaplněny.

Organizace závodů je bez větších problémů, zejména díky práci zkušených dobrovolných pořadatelů a oragnisátorů. Z našich závodníků mě potěšil výkon Jakuba Podrazila a věřím, že ho budou následovat i další junioři a juniorky.“

V pátek začínají opravné a čtvrtfinálové jízdy a v Račicích v 10 hodin. Vstup na zítřejší závody je opět zdarma.

Sobotní semifinálové a finálové závody začínají v 10 hodin a nedělní finálové klání již od 9:30.

 

Foto Jiří Koliš

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8091
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL