Labe aréna > MS do 23 let ve Sportcentru Račice 22. - 26.7. 2009

MS do 23 let ve Sportcentru Račice 22. - 26.7. 2009

16.6.2009

Český veslařský svaz, na základě rozhodnutí mezinárodní veslařské federace FISA, uspořádá ve dnech 23. - 26. července 2009 Mistrovství světa ve veslování do 23 let - World U23 Rowing Championships - v Račicích. K 10. června bylo přihlášeno 1 000 účastníků a organizátoři počítají s účastí 1200 závodníků z 55 zemí 5  kontinentů. Některé posádky budou v Račicích trénovat již od 10.července ( Australie).

Pro závodníky a doprovody jsou připraveny, jak konstatovala i inspekční skupina FISA, velmi dobré podmínky ubytovací, tréninkové, stravovací, zdravotní a další. Po celou dobu šampionátu bude v provozu tiskové středisko, informační systém pro závodníky a jejich doprovod, hlásí se již první zahraniční návštěvníci. 

Finálové sobotní a nedělní jízdy bude vysílat v přímém přenosu Česká televize.

Naše reprezentace se připravuje pod vedením ústředního trenera Michala Vabrouška. Největší naší nadějí je Jitka Antošová na skifu, která spolu s Gabrielou Vařekovou získaly na dvojskifu po dvou předcházejících zlatých medailích, na loňském MS v Brandenburgu stříbrnou medaili

Záštitu nad letošním Mistrovstvím světa do 23 let převzala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a senátor Alexandr Vondra.

V minulých letech se v Račicích  uskutečnily vrcholné veslařské závody v roce 1986 - Mistrovství světa juniorů, v roce 1993 - Mistrovství světa seniorů, v roce 2002 FISA World Masters.

Letos se v Račicích  konaly již tři mezinárodní závody - Světový pohár kanoistů, Závod veslařských olympijských nadějí a 38.Mezinárodní brněnská regata juniorů. Představitelé mezinárodní kanoistické i veslařské federace vyjádřili s organizací a podmínkami vytvořenými pro závody velkou spokojenost.

V srpnu a v září 2009 se uskuteční na račickém kanále ještě Mistrovství světa dračích lodí, Mistrovství světa kanoistů Masters a Mezinárodní závody olympijských nadějí kanoistů.

Více informací na www.racice2009.com

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8070
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL