Labe aréna > Mistrovství světa juniorů slavnostně zahájeno

Mistrovství světa juniorů slavnostně zahájeno

3.8.2010

Mistrovství světa juniorů slavnostně zahájeno

Na břehu veslařského kanálu v Račicích bylo dnes v podvečer slavnostně zahájeno Mistrovství světa juniorů ve veslování 2010. Po celodenním dešti přálo veslařům slunné počasí.Tribuny se zaplnily závodníky, trenéry, organizátory, pořadateli, rozhodčími, čestnými hosty, ale i diváky z okolí.
Jednotlivé zúčastněné národní reprezentace ze 49 zemí představil hlasatel Štěpán Škorpil a vlajkonoši za hlasitého povzbuzování diváků uložili vlajky do stojanů před hlavní tribunou. .

Před defilé vlajkonošů s vlajkami všech 49 zúčastněných zemí, vystoupila skupina mažoretek z nedalekého Štětí. Poté přivítali účastníci potleskem představitele Mezinárodní veslařské federace – FISA, starostu obce Račice a předsedu Českého veslařského svazu. Starosta Jiří Maleček pozdravil anglicky účastníky světového šampionátu v Ústeckém kraji, ve své obci a popřál všem úspěchy v boji o medaile. Jménem ČVS Jiří Kejval m.j. připomenul, že mistrovství světa juniorů se na kanále v Račicích pořádalo již v roce 1986.

Představitel FISA Jalgirdas Raslanes poděkoval českým organizátorům za přípravu světové juniorské soutěže a oficiálně prohlásil mistrovství světa juniorů 2010za zahájené.

Oficiální program pokračoval příjezdem kamaratánu s vlajkou FISA v doprovodu mladých skifařů a následným vztyčením vlajky ČR, Českého veslařského svazu a vlajky FISa za doprovodu české hymny a hymny FISA.

S velkým ohlasem se na závěr nzahajovacého programu setkala vystopení taneční skupiny s mistry světa v rokenrolu a skupiny akrobatů z Kolína.

 Po celý dnešní den probíhaly v areálu Sportcentra v Račicích akreditace jednotlivých výprav i novinářů, dokončovaly se poslední přípravy techniky, v pohotovosti byla lékařská i záchranná služba neboť většina reperzentačních posádek i přes nepříznivé počasí trénovala na kanále. Odpoledne se uskutečnil první mítink vedoucích výprav s funkcionáři FISA a Organizačníhio výboru.

Zítra bude opět veslařský kanál k disposici pro trénink a odpoledne proběhne losování rozjížděk, které začnou ve čtvrtek 5.srpna 2010.

 

Foto Jiří Koliš , D. Macháček

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8070
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL