Labe aréna > Jitka Antošová vybojovala zlato na MS v Račicích

Jitka Antošová vybojovala zlato na MS v Račicích

26.7.2009

S velkým náskokem a za bouřlivého povzbuzování českých diváků projela Jitka Antošová na skifu cílem jako první a získala již svou třetí zlatou medaili na mistrovstvích světa veslařů do 23 let.
Na dvoukilometrové trati s ní po startu držela krok Němka Carina Baer, ale od 500 metrů již jasně vedla Jitka a svůj náskok stále zvyšovala až do cíle, kterým projela časem 7,27.23 s 10 sekundovým náskokem před druhou Kaisou Pajusalu z Estonska .

Smůlu měla Carin, když v třetině trati „chytla kraba“a propadla se až na 5 pozici, ale nakonec vydřela bronzovou medaili.

Začátek odpoledního finálového programu mistrovství byl pro nás úspěšný. Bohužel v dalších disciplinách ve finále MS naši reprezentanti již nestartovali.

Dopoledne, v rámci závodů o umístění ve finále B, Ondřej Lůžek na skifu vyhrál, Nikol Richterová byla ve skifu čtvrtá, párová čtyřka mužů – CablaJ., Atarsia, Viktora, Cabla P. dojela pátá.
Dvojskif Vaněk, Zejda vyjel třetí místo a čtyřka bez Vrabec, Fofonka, Janeček, Handlovič byli pátí ve finále B.

<!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } H3 { margin-bottom: 0.21cm; page-break-after: avoid } H3.western { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 14pt; font-weight: bold } H3.cjk { font-family: "Arial Unicode MS"; font-size: 14pt; font-weight: bold } H3.ctl { font-family: "Tahoma"; font-size: 14pt; font-weight: bold } STRONG { font-weight: bold } A:link { color: #000080; so-language: zxx; text-decoration: underline } A:visited { color: #800000; so-language: zxx; text-decoration: underline } -->

Výsledky Mistrovství světa veslařů do 23 let v Račicích 2009

Muži:
Skif:
1. Schoof (Něm.) 7:00,35, ...finále C: 4. Ouředníček (ČR).
Skif lehkých vah: 1. Naghadí (Írán) 6:57,38, ...finále B: 1. Lůžek (ČR).
Dvojskif: 1. Manson, Sullivan (N. Zél.) 6:18,75, ...finále B: 3. Zejda,
Vaněk (ČR).

Dvojskif lehkých vah: 1. Hochbruck, Hartig (Něm.) 6:16,35, ...finále C: 4. Tomášek, Fáber (ČR).
Dvojka bez kormidelníka: 1. Papachristos, Tziallas (Řec.) 6:25,34.
Dvojka bez korm. lehkých vah: 1. Caianiello, Dell'Aquila (It.) 6:32,01.
Čtyřka bez korm.: 1. Nový Zéland (Uru, Watson, Burson, Williams) 5:54,49, ...finále B: 4. ČR (Vrabec, Fofonka, Janeček, Handlovič)
Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Německo (Berghofer, Wisgott, Gerhardt, Lüke) 6:02,38, ...Finále D: 1. ČR (Jacko, Kaňka, J. Horváth, A. Kapa).
Čtyřka s korm.: 1. Nový Zéland (Storey, Seymour, Wehr-Candler, Eade, korm. Cameron) 6:07,40.
Párová čtyřka: 1. Slovinsko (Sain, M. Šinkovič, Martin, V. Šinkovič)
5:45,17.
Párová čtyřka lehkých vah: 1. Itálie (Casiraghi, Cereda, Ruta, Rigon) 5:53,88, ...finále B: 5. ČR (J. Čabla, Atarsia, Viktora, P. Čabla)
Osma: 1. Polsko (Ablewski, Wielgosz, Zablocki, Hamerski, Jablonski,
Juszczak, Schodowski, Kedzierski, korm. Lipowski) 5:32,77.

Ženy:
Skif:
1. Antošová (ČR) 7:27,23.
Skif lehkých vah: 1. Nieschlagová (Něm.) 7:49,42, ...finále B: 4.
Richterová (ČR).

Dvojskif: 1. Kuchtová, Smaljaková (Běl.) 7:03,85.
Dvojskif lehkých vah: 1. Kalampoková, Giazitzidouová (Řec.) 7:05,26.
Dvojka bez kormidelnice: 1. Cojocariuová, Albuová (Rum.) 7:16,74.
Párová čtyřka: 1. Ukrajina (Kucenková, Burjaková, Prytulová, Tarasenková) 6:29,86.
Párová čtyřka lehkých vah: 1. Německo (Pierothová, Rügnerová, Bieberová, Brechtová) 6:34,99.
Čtyřka bez korm.: 1. Bělorusko (Maslavová, Krečková, Beljská, Košalová) 6:48,77, ...finále B: 4. ČR (Ondráčková, Šindlerová, Janátová, Vrecníková).
Osma: 1. Velká Británie (Bryantová, Roundová, Relphová, Thornleyová,
Vezieová, Taylorová, Kennedyová, Jefferiesová, korm. de Toledová) 6:20,71.