Labe aréna > Dvě medaile našich veslařů na MS v Etonu

Dvě medaile našich veslařů na MS v Etonu

28.8.2006

Skifaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek obhájili na veslařském mistrovství světa v britském Etonu loňské medailové pozice. Knapková nestačila jen na běloruskou reprezentantku Jekatěrinu Karstenovou-Chodotovičovou a má stříbro. Synek vybojoval bronz, vyhrál Mahe Drysdale z Nového Zélandu.

"Jsem rád, že naši skifaři obhájili své loňské pozice a neztratili se. Mirka byla letos počtvrté na velkém závodě stříbrná. Věříme ale, že za dva roky na olympiádě v Pekingu získá zlato. Ondra nás poté překvapil. Třetí místo obsadil v hodně těžkém závodě," řekl reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška.

V nedělním finále projela česká párová čtyřka David Jirka, Milan Doleček, Václav Chalupa a Tomáš Karas naa pátém místě cílem finálového závodu. Svěřenci trenéra Sergeje Kruťjakova, kteří v letošní sezoně vyhráli Světový pohár, tak podobně jako před rokem v Japonsku na medaili nedosáhli.

Ze zisku zlatých medailí se radovali suverénní Poláci, kteří se ujali vedení hned po startu. O zbývající dva cenné kovy bojovali dlouho Rusové, Ukrajinci a Estonci. Po odpadnutí ruských veslařů si pro stříbro dojeli Ukrajinci.

Vedle dvojice skifařů se v dějišti olympijských her v roce 2012 představily i další čtyři české lodě v B-finále. Nejlépe si vedl ženský dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková.
Dvojnásobné juniorské mistryně světa, které v letošním roce ovládly svou kategorii i na světovém šampionátu do 23 let, zbývajících pět soupeřek porazily a v konečném pořadí obsadily sedmou pozici.

Spokojen mohl být i skifař lehkých vah Michal Vabroušek, jenž se díky zrychlení v závěrečných 500 metrech posunul v B- finále ze čtvrtého místa na druhé. Nestačil pouze na Ukrajince Oleksandra Serdjuka.

Dvojka bez kormidelníka Jakub Makovička, Jan Schindler byla v B-finále třetí a čtyřka bez kormidelníka Jan Gruber, Jakub Zof, Petr Vitásek, Karel Neffe čtvrtá.

Příští rok se mistrovství světa uskuteční na přelomu srpna a září v Mnichově a bude zároveň hlavní kvalifikací na olympijské hry v Pekingu 2008.