Dvojskif s předsedou ČVS Dušanem MacháčkemDvojskif s předsedou ČVS Dušanem Macháčkem
... s ředitelem SR Zdeňkem Peckou  (Foto Zbyněk Šuma)... s ředitelem SR Zdeňkem Peckou  (Foto Zbyněk Šuma)
Dvojka a trenér Luboš Ondráček (Foto Jakub Paroulek)Dvojka a trenér Luboš Ondráček (Foto Jakub Paroulek)
Dvojka bez kormidelníka na voděDvojka bez kormidelníka na vodě
Dvojka bez kormidelníka na vodě
Autogramiáda Ondry Synka (Foto Zdeněk Paroulek)Autogramiáda Ondry Synka (Foto Zdeněk Paroulek)
Autogramiáda Ondry Synka (Foto Zdeněk Paroulek)

Na Mistrovství Evropy juniorů ve veslování 2015, které uskutečnilo v Labe aréně Ústeckého kraje, nešlo jen o medaile, ale také o to, které posádky mohou být s klidným svědomím vyslány na srpnové mistrovství světa do Ria de Janeira. Dvě české posádky získaly stříbro, pět jich obsadilo čtvrté místo.

Dvojskif Jan Cincibuch, Eduard Bezděk vyhrál s přehledem semifinále, ale ve finále podlehl italské posádce Andrea Cattaneo, Emanuele Fiume. Další česká stříbrná posádka, kterou byla dvojka bez kormidelník Vojtěch Skalák, Jan Potůček, ve finále nestačila pouze na německou dvojici Olaf Roggensack, René Schmela.

Všechny české výsledky:

JM 2x Jan Cincibuch, Eduard Bezděk – 2. místo

JM 2- Vojtěch Skalák, Jan Potůček – 2. místo

JW 4x  Zuzana Valsová, Pavlína Flamíková, Magdalena Juziková, Veronika Uhlová – 4. místo

JM 4x Jakub Kuchař, Petr Pivko, Martin Musil, Jan Zavadil – 4. místo

JW 4-  Helena Smolová, Anežka Procházková, Kateřina Hartmanová, Eliška Ondráčková – 4. místo

JW 8+  Tomáš Trankovský, Jan Solař, Vojtěch Dědek, Daniel Včelák, Luboš Zapletal, Jakub Vondráček, Ondřej Včelák, Vilém Pachman, korm. Matěj Čermák – 4. místo

JM 8+ Kristýna Neuhortová, Eliška Fleissnerová, Sabina Patermannová, Lucie Pleskotová, Karolína Batistová, Marie Natalie Jurková, Zuzana Nečasová, Lucie Müllerová, korm. Sofie Šumanová – 4. místo

JW 2-  Tereza Škvorová, Michaela Kidová - 5. místo

JM 4- Ondřej Svoboda, Václav Svítil, David Jakoubek, Matěj Tikal – 5. místo

JM 1x Miroslav Jech – 7. místo

JM 4+ Michael Vrána, David Kolář, Tomáš Halama, David Spitzkopf, korm. Radek Šuma –  7. místo