Labe aréna > Doktor ordinuje kanoistům tvrdou dřinu u mexických hranic.

Doktor ordinuje kanoistům tvrdou dřinu u mexických hranic.

27.2.2009

V minulých dnech odcestovali čeští kanoističtí reprezentanti na přípravné pěti týdenní soustředění do Chula Visty na jihozápadě USA. Trénovat budou v takřka ideálních podmínkách, které jim zajišťuje Český svaz kanoistů ve spolupráci s Olympijským tréninkovým centrem USA.

Šéftrenér Martin Doktor měl pro výběr této lokality hned několik důvodů. Dobré klimatické podmínky, perfektní vybavenost zařízení, ve kterém tréninkový camp probíhá a současná spolupráce s teamem USA, díky kterému se čeští kanoisté a kajakáři do této lokality dostali. „Předesílám,že se jedná o zařízení, kam se sportovci z jiných zemí mohou dostat jedině na základě „povolení“ od teamu USA. A to není zcela běžná věc. Když to půjde i v dalších letech, byl bych velice rád, kdybychom mohli toto místo využívat „, uvedl Martin Doktor.

Hlavním cílem, již druhého soustředění v této lokalitě, je zajištění kvalitní přípravy na vodě v příznivých klimatických podmínkách, která má být základem pro celou následující sezónu.

V květnu se naši nejlepší závodníci potkají se světovou konkurencí v rámci Světového Poháru začátkem května v Račicích.

.Do USA odlétají dvě skupiny. Jedna pod vedením Doktora do Chula Visty a druhá pod vedením Libora Dvořáka do Newportu. Trenérsky se budou o české reprezentanty v Chula Vistě starat Martin Doktor, Hana Švarcová a Jierzy Dziadkowiec.

S pádly se tedy na letišti objevily kajakářky Anna Adamová, Martina Víchová, Karolína Kumžáková a Jana Šebestová, kanoisté Jiří Heller, Lukáš Koranda a Radek Miškovský . S výjimkou Hellera , který si již boj na světových soutěžích vyzkoušel, jsou to mladí a noví v reprezentačním teamu, které čeká těžký boj o místo na slunci v rámci světové konkurence. Na úspěchy ve čtyřkajaku se budou společně připravovat Jan Štěrba, Jiří Souček, Ondra Horský a Jan Andrlík. A jakou mají motivaci tito zkušení závodníci? „Závodní sezona letos bude delší než loni, tak je potřeba najezdit kilometry, bychom v sezoně podali dobré výsledky. Hlavním cílem je natrénovat tak,aby dopadla dobře jarní nominace a mohli jsme jet čtyřkajak a pokusili se probojovat na mistrovství světa.“, shrnul za všechny kajakáře Jan Andrlík.

 

Strategii přípravy určuje Martin Doktor spolu s J. Dziadkoviecem . V rámci přípravy proběhne několik testování, která by nám měla ukázat cestu dalšího směřování rozvoje jednotlivých sportovců. Na dotaz jak tedy bude trénink vypadat, Martin Doktor uvedl: „ Základ  přípravy bude probíhat podle osvědčených receptů, podle kterých jsem se v minulosti připravoval i já sám, ale právě některé metody, které jednotlivé sportovce posunou trochu víc individuálním směrem, mohou být novým přínosem“. Tím novým v přípravě, jsou speciální testy, které budou provádět přímo v Olympic Training Center. „ Na podzim jsem domlouval s šéfem tohoto centra jak bychom mohli vylepšit přípravu zejména směrem k traťovému tempu. Budou tam probíhat biochemické testy , které budou navazovat na předchozí a na základě tohoto měření se dají vylepšit osobní tréninkové plány jednotlivým závodníkům přímo na tělo.“, dodal šéftrenér. Takto exklusivní podmínky si mohou rychlostní kanoisté dovolit i díky výborné spolupráci se všemi třemi resortními sportovními centry .

 

Plány rychlostních kanoistů pro letošní rok vychází koncepce pro čtyřleté olympijské období, které Doktor představil na podzim. V prvním roce je třeba vytvořit základ teamu, který se bude ucházet o účast na OH 2010 v Londýně. První selekce proběhne koncem dubna již trochu ukáže, kam bude vývoj směřovat.

V květnu se naši nejlepší závodníci potkají se světovou konkurencí v rámci Světového Poháru začátkem května v Račicích.

Další plány pro reprezentačního družstva jsou jednoznačné a dané Nominačními kritérii. Čeká je ještě II Světový pohár v Poznani, ME v Brandenburgu, ME do 23let opět v Poznani a MS V Dartmounthu v Kanadě. Zajímavá bude také účast našich juniorů na MSJ Moskvě. Tam by se také mohla skrývat řada jmen pro budoucnost…

Jana Víchová

 

 

Loading...

Domů

Meteostanice v Račicích

Studie přestavby areálu

Studie přestavby areálu

Sporty

Anketa

sezóna
Celkem hlasů 8091
Jakým způsobem jste prožili loňský rok v našem areálu?


Znak Štětí Znak Štětí Logo CzechTurizs Logo KudyzNudy Logo Canon Liblice.jpg, 24kB Logo Viva

Akce

Galerie

Galerie

Odkazy

České veslování Český svaz kanoistů ČADL