Sportcentrum Račice > Čeští deblkajakáři získali další stříbro na Světovém poháru

Čeští deblkajakáři získali další stříbro na Světovém poháru

10.5.2009

Druhým dnem pokračoval na račickém vodním kanále ICF Světový pohár v kanistickém sprintu. Dopoledne fnišovaly soutěže ve všech kategoriích na trati 500 m . Z českých reprezentantů zasahovaly do bojů posádky v kategoriích K2 ženy, K2 muži a K4 ženy. Deblkajaku Ondra Horský – Jan Štěrba se podařilo vylovit z račického kanálu stříbrnou medaili za druhé místo v závodu na 500 m , čímž potvrdili dobře načasovanou přípravu a přidali si tak druhé stříbro do sbírky umístění v tomto závodě.

Další čeští reprezentanti ve finálových jízdách na 500m obsadili pěkná 6. místa . A to jak ženy na K2 Mrůzková – Blahová, tak i ženský čtyřkajak Hrochová, Paďourová, Doktorová, Šebestová.

Pro českou reprezentaci, která závod velice silně obsadila, sloužil hlavně k tomu, aby si porovnali, připravenost reprezentantů v mezinárodní konkurenci.

Martin Doktor hodnotil výsledky českého teamu: „ Jsem spokojen. Závody byly slušně obsazené, a závodníci u kterých jsme předpokládali start ve finálových jízdách očekávání potvrdili. Naprosto spokojen jsem s K4 a K2 mužů, kteří se dostali na medailovou pozici a jistě jim to dodalo správné sebevědomí do celé soutěžné sezony. Ženský deblkajak Mrůzková - Blahová potvrdil, že jarní závody jsou pro ně startovací a jako vždy budou na vrcholu v letním období.“

Velice spokojen je šéftrenér s mužskými výkony v kategorii do 23 let u deblkanistů Radoň – Dvořák a Kindlmann – Egermaier, a deblkajakářů Trefil - Davídek . „ Jsou to mladí kluci a jeli perfektně. Velkým překvapením je kajakář Brano Šrámek, který vyhrál finále B, což je v konkurenci této silně obsazen disciplíny velký úspěch. Velice solidní výkon podala Anna Adamová na kilometr, ale u ní je potřeba se posunout a zapracovat hlavně na pětistovce“, hodnotil výkony mladých reprezentantů Martin Doktor.

Odpoledne čeká závodníky specialita, kterou je obnovená premiéra závodu na 5000 m. Snaha o návrat dlouhých tratí na světové závody, kterou iniciovali i čeští zástupci v kanoistické federaci, se nakonec povedla. Pětikilometrový okruh je postaven tak, aby byl pro diváky atraktivní a finále závodu se jede na 250 metrovém okruhu přímo před tribunami.