Labe aréna > Celkem získali Češi na SP šest medailí!

Celkem získali Češi na SP šest medailí!

4.6.2016

Vedle medailí Josefa Dostála a Martina Fuksy získali čeští reprezentanti na Světovém poháru v rychlostní kanoistice 2016 v Račicích ještě tři další medaile.

V neolympijských disciplínách vybojovali další tři bronzy. První medaili ze světové akce v seniorské kategorii získaly kanoistky Jana Ježová a Lenka Součková, které byly bronzové na deblkanoi na trati 500 metrů. Bronzové medaile dostali na krk také Sebastian Maizner, Karel Palma, Marek Spálenský a Dan Drahokoupil, kteří závodili ve čtyřkanoi na 200 metrů.  Třetí místo vybojoval v závodě na 5000 metrů i kanoista Jakub Březina.

Výkony českých reprezentantů sledovali kromě fanoušků také zástupci Ústeckého kraje. Labe aréna během tří závodních dnů přivítala týmy z 54 zemí. SP tak přinesl skvělou sportovní podívanou. Akce byla na základě svého významu zapojena do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Shrnutí akce můžete vidět ve videoklipu.