Labe aréna > Domů
16.6.2009 MS do 23 let ve Sportcentru Račice 22. - 26.7. 2009

Český veslařský svaz, na základě rozhodnutí mezinárodní veslařské federace FISA, uspořádá ve dnech 23. - 26. července 2009 Mistrovství světa ve veslování do 23 let - World U23 Rowing Championships - v Račicích. K 10. června bylo přihlášeno 1 000 účastníků a organizátoři počítají s účastí 1200 závodníků z 55 zemí 5  kontinentů. Některé posádky budou v Račicích trénovat již od 10.července ( Australie). více

24.5.2009 Úspěch mladých českých veslařů v Poháru OH nadějí

Mladým českým veslařům se podařilo obhájit loňské vítězství v Poháru olympijských nadějí 2009, který se konal dnes na veslařské dráze v Račicích. Naši dorostenci zvítězili v šesti z jedenácti závodů a zaslouženě tak získali celkové vítězství. Celkové pořadí : 1.ČR 35 bodů, 2.Maďarsko 26 bodů, 3.Polsko 24 bodů, 4.Slovensko 4 body, 5.Rakousko 2 body. Celkové výsledky a fotogalerii naleznete na www.veslo.cz. více

20.5.2009 Mezinárodní veslařský víkend ve Sportcentru.

O tomto víkendu 22.5. - 24.5. se na veslařském kanálu ve Sportcentru Račice uskuteční dvě mládežnické mezinárodní veslařské soutěže. V pátek 22.5. od 10.00 proběhne na račické dráze regata olympijských nadějí zemí CEFTA Olympic Hopes Regatta, které se zúčastní kromě našich mladých veslařů také zástupci Slovenska, Rakouska, Maďarska a Polska. více

10.5.2009 Vytrvalostní závod na 5000m obohatil Světový pohár

Specialita na světovém poháru – tak se dá nazvat závod na dlouhé trati 5000m, který ICF zařadila do Světového poháru v Račicích a který bude i na dalším závodě v polské Poznani. Cílem této soutěže je vrátit jako kanoistickou disciplínu vytrvalostní závody, ve kterých byli čeští reprezentanti vždy velice dobří. ICF upravidla pravidla tak, aby byla soutěž atraktivní pro diváky a proto po hromadném startu a úvodním kilometrovém rozjezdu, se celý závod jede na 250 metrovém okruhu přímo před tribunami . více

10.5.2009 Čeští deblkajakáři získali další stříbro na Světovém poháru

Druhým dnem pokračoval na račickém vodním kanále ICF Světový pohár v kanistickém sprintu. Dopoledne fnišovaly soutěže ve všech kategoriích na trati 500 m . Z českých reprezentantů zasahovaly do bojů posádky v kategoriích K2 ženy, K2 muži a K4 ženy. Deblkajaku Ondra Horský – Jan Štěrba se podařilo vylovit z račického kanálu stříbrnou medaili za druhé místo v závodu na 500 m , čímž potvrdili dobře načasovanou přípravu a přidali si tak druhé stříbro do sbírky umístění v tomto závodě. více

9.5.2009 Tři Honzové a Ondra mají stříbrnou medaili na K4

Sobota 9. května byl prvním finálovým dnem Světového poháru v kanoistice v Račicích.V dopoledních hodinách byly dokončeny semifinálové jízdy, ze kterých do finálových soutěží postoupili čeští reprezentanti v 6 kategoriích a českému týmu přinesl stříbrnou medaili za druhé místo v kategorii K4 muži na 1000 m. více

8.5.2009 Dnes odstartoval ICF Canoe Sprint World Cup 2009

V pátek probíhaly na Račickém kanále úvodní boje o postupy do finále a semifinále. Reprezentační trenér Martin Doktor nominoval do soutěže 39 závodníků, z nichž někteří již mají za sebou medailová umístění na světovém poháru v loňském roce, jiní i starty na posledních Olympijských hrách.. více